Domáce Politika Top

Chceli vysvetlenia. Návrhy opozičných poslancov neschválili

BRATISLAVA – Poslanci NR SR v úvode 17. schôdze parlamentu neschválili žiadny z návrhov opozičných zákonodarcov. Poslanec Peter Pčolinský za hnutie Sme rodina navrhoval, aby parlament zaviazal vládu, aby predniesla správu o stave a plnení akčných plánov na východnom Slovensku.

„Vláda v lete 2016 robila Tour de východ a do okresov neposlali ani cent, hoci sa zaviazali k tomu v akčných plánoch,“ zdôraznil Pčolinský. Národná rada SR tiež mala podľa Pčolinského vládu zaviazať, aby vypracovala správu o používaní vrtuľníkov členmi vlády. „V médiách odznelo, že premiér Robert Fico lieta pomerne často vrtuľníkmi, minister vnútra by nás o tom mal informovať, ako informoval o letoch prezidenta Andreja Kisku,“ povedal Pčolinský.

Danko sa ospravedlniť nemusí

Poslankyňa Veronika Remišová (OĽaNO-NOVA) navrhovala, aby ministerstvo vnútra predložilo parlamentu informáciu o všetkých zámenách majetku pred povinným zverejňovaním zmlúv na internete. Návrh nezískal dostatočnú podporu v pléne NR SR. Taktiež Remišová neúspešne žiadala, aby sa predseda NR SR Andrej Danko (SNS) ospravedlnil v pléne parlamentu všetkým občanom SR za porušenie listového tajomstva, ktorého sa podľa nej dopustil, keď dovolil otváranie listov určených pre poslancov.

Poslanec za OĽaNO-NOVA Jozef Viskupič nezískal podporu ani pri návrhu, aby minister obrany Peter Gajdoš podal informáciu, ako sa Danko dostal k zdravotnej dokumentácii lídra OĽaNO Igora Matoviča a Viskupiča, na základe ktorej Danko vedel, že neslúžili v armáde a majú modrú knižku.

Foto: SITA / Marko Erd