Domáce Politika

Cez Slovensko sa bude presúvať vojenská technika, upozorňuje na to ministerstvo obrany

Ilustračné foto. Zdroj: archív

BRATISLAVA – Ministerstvo obrany (MO) SR upozorňuje obyvateľov Slovenska na presuny vojenskej techniky zahraničných ozbrojených síl, ktoré sa uskutočnia od 2. do 8. septembra 2019. TASR o tom informovala hovorkyňa rezortu Danka Capáková.

 

Celkovo by malo ísť o 29 cestných presunov zahraničných vojsk. Pôjde predovšetkým o presun poľských vojakov na cvičenie ALBANIAN EFFORT, amerických vojakov v rámci operácie ATLANTIC RESOLVE, ako aj presun belgických, českých, francúzskych, poľských a slovinských vojakov na medzinárodné cvičenie TOXIC VALLEY v Zemianskych Kostoľanoch.

“V nasledujúcom týždni dávame do pozornosti tiež cestné presuny nadrozmerného nákladu a cestné kolóny Ozbrojených síl SR na trasách Rožňava – Zemianske Kostoľany, Trebišov – Michalovce, Prešov –Trebišov, Trebišov – Veľké Ozorovce, Sereď – Cvičisko Váh, Prešov – Veľké Ozorovce a na trase Hlohovec – Kuchyňa,” upozornila hovorkyňa. Uskutočnia sa tiež železničné presuny na trasách Levice – Sása Pliešovce a Prešov – Kamenica nad Cirochou.