Bratislava Regióny

Cestujúci, pozor. Počas celého mesiaca budú rozsiahle výluky MHD na Dolných honoch

Zdroj: Glob.sk/Peter Korček

BRATISLAVA – Dopravný podnik mesta Bratislava (DPB) avizuje na sociálnej sieti rozsiahle výluky na Dolných honoch, ktoré budú platiť každý víkend počas celého októbra. Dôvodom je rekonštrukcia Dvojkrížnej ulice.

Trolejbusy 201 a 202 budú podľa DPB premávať po skrátenej trase Hlavná stania – Cintorín Vrakuňa, resp. Hodžovo námestie – Cintorín Vrakuňa. Ďalej bude zabezpečená náhradná doprava s náhradnými autobusmi X71. Tie pôjdu v úseku Cintorín Vrakuňa až Dolné Hony s konečnou na Dudvažskej. Zastávky Čiližská a Žitavská nebudú obsluhované.

Na Dudvažskej bude končiť taktiež autobus 65 a nočný autobus N72 od piatka večera do pondelka rána s tým, že budú opäť vynechané zastávky Čiližská a Žitavská. Autobus 67 bude premávať odklonený cez Hradskú a Uzbeckú s tým, že neobslúži zastávky Železničná, Čiližská, Žitavská, Dudvážska a Hronská. Linka 67 bude miesto toho stáť na Miestnom úrade Vrakuňa, Estónskej, Stavbárskej a Toryskej. Všetky zastávky bude naďalej obsluhovať linka 79 s mierne posunutým výstupišťom na zastávke Čiližská.