Spoločnosť Zahraničné

Česko hlási opäť nad 200 nakazených. Najhoršia situácia je v okrese Prachatice

Zdroj: TASR / Michal Svítok

PRAHA – Nárast počtu potvrdených prípadov ochorenia COVID-19 sa v Česku vo štvrtok mierne spomalil, ale stále je ich nad 200 za deň – pribudlo 252 prípadov na celkových 16.342 od začiatku pandémie v krajine.

 

V predchádzajúcich dvoch dňoch presahovali nárasty 270 infikovaných, informoval v piatok portál Českej televízie (ČT) s odvolaním sa na údaje ministerstva zdravotníctva.

Vo štvrtok stúpol aj počet úmrtí na COVID-19, a to o dve na celkovo 379.

Počet aktuálne chorých sa zvýšil na 4481. Najhoršia situácia je v okrese Prachatice v južných Čechách, kde je najvyšší počet novonakazených za uplynulý týždeň, píšu portály Novinky.cz a Českého rozhlasu (Čro).

V okrese podľa ministerstva za posledných sedem dní potvrdili približne 73 prípadov infekcie koronavírusom v prepočte na 100.000 obyvateľov. Hygienici dokončili vo štvrtok testovanie asi 350 zamestnancov firmy Intica Systems v Prachaticiach, zatiaľ poznajú výsledky dvoch tretín – pozitívnych z toho je šesť ľudí. Výsledky ostatných budú známe v piatok. Postupne sa koronavírus potvrdil už u zhruba 30 ľudí z firmy alebo jej okolia.