Zahraničné

Česká republika eviduje 58 prípadov nákazy novým koronavírusom

Ilustračná foto. Zdroj: TASR / Roman Hanc

PRAHA – Počet ľudí infikovaných koronavírusom SARS-CoV-2 sa v Česku v utorok večer zvýšil na 58. Aktuálne údaje uviedol vo vysielaní Rádiožurnálu český minister zdravotníctva Adam Vojtěch.

Ide o doteraz najvyšší nárast prípadov za jeden deň (18), napísal spravodajský portál Novinky.cz s tým, že ešte v utorok dopoludnia bolo evidovaných 40 prípadov. U všetkých infikovaných má ochorenie COVID-19 zatiaľ mierny priebeh a nikto z nich nie je v ohrození života, poznamenal Vojtěch. Ako ďalej uviedol, jeden z nových pacientov sa pravdepodobne nakazil v Rakúsku. Ide o dôchodcu z Pardubíc, ktorý bol na lyžovačke v Bad Gasteine. Ďalšou novou pacientkou je študentka Vysokej školy ekonomickej (VŠE) v Prahe. Informácie na svojej webovej stránke potvrdila aj VŠE s tým, že škola je od pondelka uzavretá a komunikuje s hygienikmi.

Jeden z utorňajších prípadov sa objavil v Olomouckom kraji. Ide o cudzinca, ktorý sa z pracovných dôvodov zdržiaval v Británii a v Nemecku. Momentálne je hospitalizovaný na infekčnom oddelení v nemocnici v Prostějove. Česko v utorok zakázalo podujatia s viac ako 100 účastníkmi. Týka sa to divadelných, hudobných a filmových predstavení, ako aj športových či náboženských udalostí. Ministerstvo zdravotníctva ČR zároveň rozšírilo možnosť uvaliť karanténu aj na cudzincov, ktorí budú na hraniciach kontrolovaní s príznakmi infekčného ochorenia.