Spoločnosť Zahraničné

Česká polícia pátra po nebezpečnom mužovi pre vraždu. Pochádza údajne zo Slovenska

Zdroj: iStock

PRAHA – Česká polícia pátra po 52-ročnom Jozefovi Popušovi, ktorý je podozrivý z vraždy v meste Frýdek-Místek v Moravskosliezskom kraji. Policajti upozorňujú, že muž je nebezpečný a ľudia sa ho nemajú pokúšať sami zadržať, ale majú počkať na príchod polície. Informoval o tom v utorok spravodajský portál Novinky.cz s tým, že hľadaný je bezdomovec pochádzajúci zo Slovenska.

 

Hovorkyňa polície Pavla Jiroušová uviedla, že Popuša je dôvodne podozrivý zo spáchania obzvlášť závažného zločinu vraždy. K útoku na 39-ročného muža došlo v pondelok popoludní okolo 17.15 h SELČ na tržnici pri Antonínovom námestí. Hľadaný zaútočil na poškodeného a spôsobil mu zranenia, ktorým aj napriek snahe svedkov a záchranárov podľahol.

Podľa informácií českého denníka Právo je podozrivým bezdomovec zo Slovenska. Útočník ušiel a policajti v utorok ráno požiadali verejnosť o pomoc pri pátraní. Informácie treba nahlásiť na telefónnom čísle 158. Hľadaný meria 180 až 185 centimetrov a vyzerá na svoj vek. Podľa policajnej databázy je ozbrojený, a teda môže byť nebezpečný, dodal portál TN.cz českej televízie Nova.