Spoločnosť Zahraničné

Česi cestujúci letecky do Grécka nebudú musieť mať negatívny test na COVID-19

Zdroj: TASR / AP

PRAHA/ATÉNY – Grécko v piatok zrušilo pre turistov prilietajúcich z Česka povinnosť preukázať sa negatívnym testom na nákazu koronavírusom SARS-CoV-2. Opatrenie pôvodne malo platiť od 17. augusta. Zmenu potvrdilo české veľvyslanectvo v Aténach a týka sa len turistov, ktorí využijú leteckú dopravu. Pri cestovaní autom povinnosť naďalej platí. Informoval o tom spravodajský server Novinky.cz.

 

“V nadväznosti na rokovanie predsedov oboch vlád Kyriakosa Mitsotakisa a Andreja Babiša zrušilo Grécko rozhodnutie ministrov zdravotníctva a infraštruktúry a dopravy zo dňa 11. augusta 2020 pri vstupe do krajiny prostredníctvom leteckého spojenia s Českou republikou povinnosť predložiť negatívnu diagnózu na základe dokladu o negatívnom molekulárnom PCR teste na COVID-19, ktorý bol vykonaný v priebehu posledných 72 hodín pred príletom do Grécka,” uvádza sa vo vyhlásení veľvyslanectva.

Potvrdili sa tým štvrtkové slová premiéra ČR Andreja Babiša, ktorý tento krok gréckej strany na základe rokovania s gréckym náprotivkom avizoval, napísali Novinky.cz.