Prievidza Regióny

Centrum voľného času v Prievidzi začalo vydávať vlastný časopis

Zdroj: TASR / Henrich Mišovič

PRIEVIDZA – Centrum voľného času (CVČ) v Prievidzi začalo vydávať nový časopis pre mládež pod názvom Pulz. Určený je pre všetky školy a organizácie, ktoré sa venujú mládeži. Prvé číslo vyšlo už začiatkom marca.

 

“CVČ realizuje počas kalendárneho roka veľké množstvo aktivít, podujatí, avšak verejnosť o nich často nevedela. Preto vzišla myšlienka pripraviť a vydať časopis zo života detí a mládeže z okresu Prievidza,” opísala riaditeľka CVČ Miriam Bencová.

Už samotný názov Pulz má podľa nej vystihovať činnosť škôl, školských zariadení, organizácií a skupín pracujúcich s deťmi a mládežou. “Časopis chceme tvoriť ako inšpiráciu pre iné subjekty. Mal by byť zásobníkom nápadov a inšpirácií pre ostatných. Rovnako ponúkne inštitúciám možnosť propagácie činnosť a prácu s mládežou,” doplnila.

Časopis bude vydávať CVČ ako dvojmesačník vo formáte A5, v plnofarebnej tlačenej, ako aj elektronickej verzii. Jeho obsah môžu vytvárať práve mladí ľudia. CVČ v tejto súvislosti oslovilo všetky základné a stredné školy, neziskové organizácie, skupiny, spoločnosti regiónu hornej Nitry, ktoré pracujú s deťmi a mládežou, a to vo vyučovacom aj mimoškolskom čase.

“Pulz bude k dispozícii bezplatne. Prispievateľom bude CVČ zasielať printovú verziu. Ostatným školám či neziskovým organizáciám pracujúcim s mládežou doručí elektronickú verziu, ktorá bude zverejnená aj na internetovej stránke CVČ,” dodal hovorca mesta Michal Ďureje.