Domáce Politika Top

Celý návrh je iba klamstvo a dezinformácia, kritizoval Glváč

BRATISLAVA – Smer-SD nepodporil schválenie programu mimoriadnej chôdze parlamentu, na ktorej mal byť odvolávaný predseda NR SR Andrej Danko, pretože podľa predsedu poslaneckého klubu Smeru Martina Glváča schôdza mala slúžiť len na prekrytie niečoho.

Ako povedal Glváč dnes novinárom, celý návrh na zvolanie schôdze je klamstvo a dezinformácia. „Sú to len domnienky Igora Matoviča,“ povedal.

Prečo nepodporili schôdzu?

Smer podľa Glváča nepodporil schôdzu, lebo pod návrhom na jej zvolanie boli podpísaní poslanci, z ktorých jeden odpočúval kamaráta (Matovič – pozn.), ďalší odpočúval novinárov a sekretárku (Ľubomír Galko – pozn.), ďalší použil neoprávnene bankové výpisy (Jozef Rajtár – pozn.) a ďalší je ŠTB-ák (Ján Budaj – pozn,).

Glváč tiež upozornil, že na schôdzu neprišli ani jej zvolávatelia, ako napríklad predseda poslaneckého klubu OĽaNO Richard Vašečka, alebo Jozef Rajtár z SaS.

Hrnko o trnavskom Fittipaldim

Koalícia podľa podpredsedu SNS Antona Hrnka nie je ochotná zakrývať machinácie Matoviča, ktorého nazval trnavským Fittipaldim. „Najazdiť 600 kilometrov denne 365- krát za sebou to nedokáže ani Emerson Fittipaldi . Rozmýšľam, či by sme takýmto jazdcom nedali titul trnavský Fittipaldi. Zaoberať sa jeho problémami, aby zatajil svoje daňové machinácie vecami, ktoré tu existovali aj v 90-tych rokoch, pretože bezpečnosť poslancov je dôležitejšia ako paranoja Matoviča,“ vyhlásil pred novinármi Hrnko. Kontrolovanie vulgarizmov v listoch nie je podľa neho politická záležitosť, ale je to vec úradníkov.

Guspan by si mal vyhodnotiť situáciu

Vedúci kancelárie NR SR Daniel Guspan by si mal podľa Hrnka vyhodnotiť, čo sa stalo. Podľa neho otváranie obálok sa v parlamente dialo už za Viliama Šalgoviča, ale aj Ivana Gašparoviča, Rudolfa Schustera, Františka Mikloška.

„Ale po politickej stránke je všetko v poriadku,“ konštatoval s tým, že aj on dostával otvorené listy z bezpečnostných dôvodov. „Nechcem prísť o prsty,“ vyhlásil.

Peter Pčolinský z hnutia Sme rodina považuje za divné, že Andrej Danko na schôdzu neprišiel. Podľa neho mal prísť vysvetliť a uviesť svoje argumenty. Podľa neho ak Danko tvrdí, že o otváraní listov nevedel, mal by zvážiť odvolanie Guspana.

Foto: SITA