Domáce Parlamentné voľby Politika Voľby

Čas sa kráti. Ministerstvo vnútra zatiaľ prijalo tri návrhy kandidačných listín do parlamentných volieb

Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

BRATISLAVA – Ministerstvo vnútra (MV) SR zatiaľ prijalo tri návrhy kandidačných listín do parlamentných volieb. Termín na ich podávanie uplynie v nedeľu 1. decembra o polnoci. TASR o tom informovala Petra Friese z tlačového odboru Kancelárie MV SR.

 

Štátna komisia pre voľby a kontrolu financovania politických strán zasadne v piatok 6. decembra. “Bude registrovať kandidátne listiny a žrebovať čísla,” uviedla Friese pre TASR.

Kandidátku musia politické subjekty doručiť elektronicky alebo listom zapisovateľovi Štátnej komisie pre voľby a kontrolu financovania politických strán. Ponúknuť na nej môžu najviac 150 mien.

Bude ich to niečo stáť

S kandidátkou musia politické subjekty zaplatiť volebnú kauciu 17.000 eur. Vráti sa tým stranám, ktoré dostanú vo voľbách aspoň dve percentá hlasov.

Parlamentné voľby sa budú konať 29. februára 2020. Oficiálna volebná kampaň sa začala 5. novembra. Politické subjekty môžu na kampaň minúť najviac tri milióny eur vrátane dane z pridanej hodnoty. Musia mať transparentný účet. Kampaň sa končí volebným moratóriom, teda 48 hodín pred dňom konania sa volieb.