Domáce Politika Top

Čaputovej popularita naďalej rastie. Slováci ju označili za najdôveryhodnejšieho politika

Zdroj: Glob.sk/Peter Korček

BRATISLAVA – Čaputovej popularita naďalej rastie. Aj keď je v úrade iba tri mesiace, získala si už srdcia viacerých ľudí. Ukazuje to aj najnovší prieskum agentúry Focus, podľa ktorej je pre Slovákov najdôveryhodnejším politikom. Porazila tak súčasného premiéra Petra Pellegriniho, ktorý si už dlhší čas držal prvenstvo v dôveryhodnosti. 

 

Podľa prieskumu, ktorý si dala vypracovať telezívia Markíza, označilo Čaputovú ako najdôveryhodnejšieho politika 56 percent respondentov. Za nedôveryhodnú ju označilo 41 percent respodentov. Na druhom mieste najdôveryhodnejších politikov skončil premiér Peter Pellegrini. Ten získal o 10 percent menej hlasov ako prezidentka. Naopak, za nedôveryhodného ho označilo 51 percent respondentov. Výraznejší rozdiel je na treťom mieste, ktoré obsadil exprezident Andrej Kiska. Toho za dôveryhodného politika označilo 32 percent respodentov, 56 percent si myslí opak. Za ním skončil Miroslav Beblavý s pomerom hlasov 30 ku 63 percent.

Päticu najdôveryhodnejších politikov uzavrel Boris Kollár, ktorého 29 percent respodentov označilo za dôveryhodného, a 67 percent za nedôveryhodného politika. Za najmenej dôveryhodného politika však respodenti označili sudcu Štefana Harabina. Podľa ich odpovedí ho považuje za dôveryhodného iba 17 percent, naopak až 79 percent ho označilo za nedôveryhodného. Tesne pred ním skončil Robert Fico s pomerom hlasov 25/72 percent.

Ďalšie umiestnenia v dôveryhodnosti politikov:

Najnedôveryhodnejším politikom je podľa ľudí Štefan Harabin. Zdroj: agentúra Focus

Najviac jej dôverujú voliči PS/Spolu

Podľa prieskumu agentúry Focus je Zuzana Čaputová najdôveryhodnejšia politička pre voličov koalície PS/Spolu. Agentúra dala na výber štyri možnosti – úplne dôveruje, skôr dôveruje, skôr nedôveruje. Zuzane Čaputovej úplne dôveruje takmer 60 percent voličov PS/Spolu, skôr dôveruje označilo takmer 37 percent a skôr nedôveruje označilo 3,5 percenta. Pomerne vysokú dôveryhodnosť má aj u voličov strán Za ľudí, SMK, SaS či OĽaNO. Skôr dôveruje označili aj voliči koaličného Most-Híd, SMK, či Sme rodina a SNS. Naopak, skoro vôbec jej nedôverujú voliči strán Smer-SD a ĽSNS.

Zdroj: agentúra Focus