Bratislava Regióny Top

Bývalý štátny tajomník Chren sa vraj prehrabáva v kontajneroch v Ružinove! Zhoršila sa mu životná situácia?

BRATISLAVA – Do redakcie sme dostali tip čitateľa, že na rôznych miestach v Ružinove videl Martina Chrena, bývalého štátneho tajomníka na ministerstve hospodárstva, u kontajnerov. Keď sme oslovili samotného Chrena, po chvíľke naozaj hurónskeho smiechu sme sa dozvedeli, ako je to naozaj.

„Asi rok sa snažím, aby smetné koše v Ružinove mali nášľapný mechanizmus. To je taká ta vec, na ktorú keď šliapnete, tak sa nemusíte smetiakov dotýkať rukou. Pomáha to, keď máte v obidvoch rukách smeti, ako aj je to výrazne hygienickejšie,” vysvetlil Chren, ktorý je v súčasnosti poslancom za Ružinov v Bratislavskom mestskom zastupiteľstve. Rovnako Ružinov zastupuje aj Bratislavskom samosprávnom kraji.

Chceli sme vedieť viac, ako to je s montážou nášľapných mechanizmov. Preto sme sa obrátili aj na mestskú firmu Odvoz a likvidáciu odpadov (OLO), kde nás hovorkyňa Beáta Humeníková informovala, že ide o pilotný projekt. „Cieľom je nájsť taký nášľapný systém, ktorý bude efektívny najmä z pohľadu trvácnosti, jednoduchosti otvárania zbernej nádoby a tiež samotnej inštalácie nášľapného mechanizmu na zbernú nádobu,” povedala ďalej Humeníková. Inštalácia nášľapných systémov podľa nej prebieha v rámci celej Bratislavy. V tejto chvíli je tak predčasné hovoriť o konkrétnych termínoch alebo počtoch.

Ako a čo robiť v prípade, že v Ružinove, ale aj mimo neho chcete mať aj vy na svojom smetnom kontajnery nášľapný mechanizmus, sa dozviete na videu Chrena.

Foto: Facebook, Video: FB / Martin Chren za Ružinov