Hlohovec Regióny

Bývalý primátor Hlohovca Dvoran sa vracia na mestský úrad ako viceprimátor

Zdroj: hlohovecko.sk

HLOHOVEC – Poslanec Mestského zastupiteľstva mesta Hlohovec Peter Dvoran prijal ponuku primátora Miroslava Kollára zastávať funkciu jeho druhého zástupcu. Vykonávať ju bude na tretinový úväzok, funkcie sa ujal v stredu.

“Vraciame sa k modelu, s ktorým sme začínali aj v roku 2014, keď sme mali druhého viceprimátora na čiastočný úväzok so špecifickou agendou. Vzhľadom na to, že agenda sociálnej starostlivosti a starostlivosti o seniorov v meste bude len narastať, rozhodol som sa využiť skúsenosti bývalého hlohovského primátora, svojho predchodcu Petra Dvorana (v rokoch 2010 až 2014), a vtiahnuť ho aktívnejšie do spolupráce na riešeniach tejto oblasti,” uviedol Kollár. Vníma to ako signál snahy o spoluprácu medzi niekdajšími názorovými oponentmi. “Máme jasno v tom, že prvoradý je verejný záujem a záujem občanov nášho mesta,” dodal Kollár. Dvoran uviedol, že po rokoch strávených na radnici chce byť aj ako dôchodca obyvateľom Hlohovca i mestskému úradu nápomocný.

Dvoran je dlhoročným poslancom mestského zastupiteľstva za KDH. Je členom komisie zdravotnej, sociálnej a bývania a tiež komisie na ochranu verejného záujmu. Skúsenosti s pozíciou viceprimátora má z obdobia rokov 2006 až 2010, keď bol zástupcom úradujúceho primátora Jána Dlhopolčeka. Teraz sa plánuje s obyvateľmi stretávať viac v teréne a na podujatiach ako v kancelárii. Na mestskom úrade bude verejnosti k dispozícii vždy v pondelok dopoludnia od 9.30 h do 11.30 h a v stredu od 15. hodiny do 17. hodiny.

Prvým zástupcom primátora Hlohovca je Miloslav Drgoň. V uplynulom volebnom období zastával Drgoň rovnakú funkciu, za druhého zástupcu vymenoval Kollár Olivera Pestúna. Toho však pre nezhody z funkcie v roku 2016 odvolal a Pestún sa stal primátorovým oponentom. V novembrových komunálnych voľbách 2018 nad ním Kollár zvíťazil v boji o primátorské kreslo o 32 hlasov.