Spoločnosť Zahraničné

Búrky a povodne si v Egypte vyžiadali už 18 mŕtvych

Zdroj: SITA/AP Photo/Elias Asmare, File

KÁHIRA – Búrky a povodne, ktoré Egypt sužujú už druhý deň, si v krajine vyžiadali 18 mŕtvych. Väčšina obetí pochádza z vidieka a slumov. O život okrem iných prišlo šesť detí, ktoré buď zasiahol elektrický prúd alebo ich zavalili trosky domov, ktoré sa v dôsledku lejakov zrútili.

Nepriaznivé počasie narušilo bežný život na väčšine územia krajiny. Sociálne siete sú plné fotografií a videí zaplavených ciest a dedín, no aj bytov v niektorých z najbohatších štvrtí v hlavnom meste Káhira. Aby zmiernila následky zlého počasia, vláda zatvorila školy a pozastavila prácu v podnikoch a vládnych úradoch. Vo štvrtok v noci vodárenská správa v Káhire pozastavila prívod vody pre celú metropolu, pretože lejaky ochromili kanalizačný systém.

Prívod obnovia po tom, čo sa zlepší počasie. V niektorých častiach mesta už v piatok ráno voda tiekla. Z niektorých častí Egypta, vrátane Káhiry, hlásia aj výpadky elektriny. V krajine tiež celonárodne pozastavili vlakovú dopravu. Meteorológovia varujú, že silné dažde a záplavy budú trápiť krajinu aj v sobotu.