Domáce Politika Top

Bugár a Čaputová môžu začať svoj boj o palác. Ľudia im dali potrebnú podporu

Kandidátka na prezidentku SR, podpredsedníčka PS Zuzana Čaputová už minula takmer sto tisíc eur. Zdroj: SITA/Diana Černáková

BRATISLAVA- Počet známych prezidentských kandidátov, ktorým sa podarilo získať dostatočnú podporu vďaka podpisom občanov, rastie každým dňom. V piatok to na svojom konte na sociálnej sieti oznámila kandidátka Zuzana Čaputová, podpredsedníčka mimoparlamentne strany Progresívne Slovensko. Dnes podpredseda parlamentu Béla Bugár ohlásil, že zozbieral 34 tisíc podpisov. Zároveň plánuje začať s kampaňou.

Bugár má v pláne kampaň viesť prioritne v regiónoch. “Fyzický kontakt s voličmi je a bude pre mňa dôležitý,” vyhlásil na tlačovej konferencii šéf Mostu-Híd. Svoju kandidatúru vníma ako ukážku toho, že Slovensko dozrelo. Zo situácie kedy bolo nepredstaviteľné, že by kandidoval na prezidenta niekto iný ako Slovák je dnes Slovensko podľa neho také že “aj Maďar môže mať šancu.”

Bugár si myslí, že situácia doma aj vo svete je vážna, existuje napätie v spoločnosti a je tak dôležité aby mal prezident skúsenosti. Úloha prezidenta je podľa v neho pri riešení sporov, má sa najmä starať o to, aby sa napätie v spoločnosti znížilo. “Som presvedčený, že ak si každý z občanov uvedomí, aké sú prezidentské právomoci, tak prezident má svoju dôležitú úlohu aby dokázal zabezpečiť kompromisy medzi koalíciou a opozíciou” dodal Bugár.

Zuzana Čaputová v sobotu poďakovala svojím dobrovoľníkom a priznala sa že “Pri zberoch po celom Slovensku mi bolo cťou a potešením sa s vami stretávať, počúvať vás a prostredníctvom vašich príbehov spoznávať našu krajinu.”

Bugár a Čaputová tak dopĺňajú trio Krajniak, Tauchmannová a Harabin. Bohumila Tauchmannová-Záborská oznámila, že zozbierala potrebný počet podpisov minulý týždeň. Informáciu o tom, že Harabin má tiež dostatočný počet podpisov sme exkluzívne priniesli ako prvý. “Posledný križiak” Milan Krajniak, podpredseda Sme rodina, oznámil získanie potrebného počtu podpisov ešte v augusteako prvý spomedzi všetkých kandidátov.