Domáce Politika

Budúca vláda by mala podľa premiéra na posty vybrať ľudí, ktorí budú chcieť pracovať

Peter Pellegrini - Zdroj: TASR / Jaroslav Novák

BRATISLAVA – Budúca vláda by mala na posty dobre vyberať ľudí, ktorí budú veci zvládať. Taktiež, ktorí budú chcieť robiť, pretože budú musieť pracovať sedem dní v týždni 24 hodín. Povedal to premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) pri kontrole hraničného priechodu Jarovce-Kittsee v súvislosti so šírením sa nového koronavírusu.

“Nech si uvedomia, do akých zložitých vôd idú nastúpiť. Toto sme tu ešte nemali. Nevieme, čo bude o týždeň, ani o mesiac,” podotkol Pellegrini. Myslí si tiež, že situácia na Slovensku bude stále zložitejšia a komplikovanejšia. “Budem im ako občan Slovenska držať palce, aby túto krajinu viedla vláda, ktorá sa postará o každého občana,” povedal premiér.

Ľudia podľa Pellegriniho v tejto situácii chcú vedieť, kto bude v krízových časoch riadiť políciu, armádu či ministerstvo zdravotníctva. “Títo ľudia budú musieť po nás zvládať túto ťažkú a zložitú situáciu, ktorej čelíme,” poznamenal Pellegrini. Zároveň uistil občanov SR, že bude s ministrami a ďalšími predstaviteľmi polície “do poslednej minúty robiť maximum, aby zvládli situáciu okolo šírenia nového koronavírusu”.