Bratislava Regióny Top

Budeme sa ,,kúpať” v podchode na Trnavskom mýte pravidelne?

BRATISLAVA – Len pred pár dňami sa obyvatelia Bratislavy tešili z novo otvoreného podchodu na Trnavskom mýte. Podchod prešiel rekonštrukciou takmer za štyri milióny eur, je vybavený 24 – hodinovým kamerovým systémom a pribudlo v ňom takmer 20 prevádzok, vrátane potravín, lekárne či trafiky.

„Po dlhoročnom chátraní podchodu, ktorý bol hanbou Bratislavy dnes stojíme v modernom krásnom podchode, na ktorý môžeme byť hrdí. Prvýkrát v histórii bude podchod vrátane prístupov bezbariérový, reprezentatívny a stane sa miestom, kde sa ľudia radi pristavia. Rekonštrukcia podchodu je prvým krokom k vytvoreniu nového dopravného a spoločenského uzla Bratislavy, ktorým sa stane lokalita Trnavského mýta. Tento priestor je veľkou výzvou nielen pre investorov, ale aj pre nové dopravné riešenia v oblasti koľajovej dopravy,“ povedal pred týždňom na slávnostnom otvorení primátor mesta Ivo Nesrovnal.

Slávnostné otvorenie podchodu na Trnavskom mýte. ZDROJ: Magsitrát – Marek Velček

Ale ako podchod vyzeral cez víkend?

Vytopené obchody, voda presakujúca cez strop a podlaha zaliata dažďovou vodou. Aj to je výsledok intenzívnych daždov, ktoré postihli Bratislavu tento víkend.

Obnovený podchod na Trnavskom mýte po intenzívnych víkendových dažďoch. ZDROJ: Marina Pavlovičová
Obnovený podchod na Trnavskom mýte po intenzívnych víkendových dažďoch. ZDROJ: Marina Pavlovičová

Nie je to pritom prvýkrát, čo došlo k vytopeniu Trnavského mýta. Ešte 6. júna, počas rekonštrukcie, zatopilo podchod tiež.

ZDROJ: video Jana Dekanková

 

S otázkou, či Magistrát mesta Bratislavy podá reklamáciu a aké opatrenia budú vykonané v prípade ďalších dažďov, nás hovorkyňa kancelárie primátora Bratislavy, Zuzana Onufer, nasmerovala na Petru Kollár Volfovú zo spoločnosti Immocap, ktorá tento podchod modernizovala.

Jasnú odpoveď sme však nedostali. ,,Táto téma bude predmetom ďalších diskusií,” bola jediná reakcia Petry Kollár Volfovej.

Zo zatopeného podchodu si veľú hlavu nerobia. ,,Podchod je plne fuknčný, prevádzky sú taktiež otvorené a fungujú podľa stanovených otváracích hodín,” dodal pre portál glob.sk Martin Šramko, generálny riaditeľ firmy Immocap a.s .