Domáce Regióny Top

Brutálne zbitý Martinko sa už lieči. Jeho babka verí, že sa do desivého prostredia nikdy nevráti

Malý Martinko ma svoju starostlivú babku veľmi rád a inak ako mama jej už nepovie. Zdroj: Glob.sk / Jozef Uhlárik

KOVÁČOVÁ/HRONEC – Veľmi túži mať ho pri sebe. Smutný príbeh zbitého Martinka z Hronca v okrese Brezno vlani v novembri šokoval celé Slovensko. Takmer na smrť ho ubil jeho otec Marek, ktorý za svoje surové vyčíňanie už sedí za mrežami, kde čaká na súd. Chlapček po brutálnej bitke ale takmer prišiel o život a v nemocnici strávil dlhé týždne. Prepustili ho z nej až v druhej polovici januára. Jeho babka si teraz želá iba jediné, aby jej bol vnúčik Maťko opäť zverený do opatery a aby mu už nikdy nikto neublížil.

 

Martinko to pri svojom otcovi nemal vôbec ľahké. Ten ho mal biť takmer pravidelne, no bitka, akú mal od neho dostať v pondelok 25. novembra sa skončila takmer tragicky. Malý chlapček skončil v kritickom stave v banskobystrickej Detskej fakultnej nemocnici, kde mu až dvakrát operovali hlavu. Martinko ležal po brutálnom útoku otca v umelom spánku s opuchnutou polovicou tváre a s modrinami na pleciach aj nohách. „Prežil hrôzy, aké sa nedajú vôbec opísať,“ povedala nám so slzami v očiach chlapčekova babka, u ktorej bol chlapček po zverení súdom do júna minulého roka. Jeho otec ho mal totiž brutálne zmlátiť aj takmer rok predtým, 18. decembra 2018. Lenže vtedy Martinko ležal s vážnymi zraneniami v breznianskej nemocnici.

V novembri zobrali policajti Mareka do cely, kde sedí doteraz. Zdroj: PZ

V Kováčovej si lieči telo aj dušu

Po poslednej bitke, kedy bol Martinko ubitý takmer na smrť, ležal chlapček až do 24. januára tohto roka v banskobystrickej nemocnici. Jeho babka Jana ho do nej chodila z Čierneho Balogu každý deň navštevovať a verila, že jej vnúčik boj o život zvládne. Jana požiadala súd o jeho opätovné zverenie do opatery hneď po tom, ako skončil v detskej nemocnici. „Súd našťastie vlani v decembri rozhodol, že mi ho predbežne zveruje do mojej starostlivosti. Definitívne ho ale ešte nemám, lebo o tom rozhodne ďalší súd, ktorého termín zatiaľ nepoznáme,“ povedala nám babka Jana. Martinka po prepustení z nemocnice previezli na doliečenie do kúpeľov v Kováčovej, kde je spolu so svojou babkou. Podľa jej slov sa Martinkovi darí zatiaľ dobre, no je až príliš neposedný. „Ani reč nie je taká, aká bola predtým, rovnako tak si ako predtým nedokáže kresliť. Má vraj problémy s motorikou, ktorá sa ale bude dať vyliečiť,“ vyratúva Maťkova babka. Vie, že sa mu bude musieť ešte viac venovať, aby si vyliečil nielen rany na tele, ale aj na duši, no vôbec jej to nevadí.

V liečebni Kováčová si už našiel Martinko aj kamarátku Veroniku, ktorej sa už stihol pochváliť s novou formulou od našej redakcie. Zdroj: Glob.sk / Jozef Uhlárik