Spoločnosť Zahraničné

Britský premiér Johnson je po druhej noci na JIS v stabilizovanom stave

Britský premiér Johnson je po druhej noci na JIS v stabilizovanom stave. Zdroj: TASR / AP

LONDÝN – Britský premiér Boris Johnson strávil z utorka na stredu druhú noc na jednotke intenzívnej starostlivosti  (JIS). Jeho stav je podľa štátneho tajomníka ministerstva zdravotníctva stabilizovaný, informovala agentúra Reuters.

 

 “Premiér je v stabilizovanom stave, má pohodlie a je v dobrej nálade,” povedal v stredu štátny tajomník ministerstva zdravotníctva Edward Argar.

Johnsona pozitívne otestovali na koronavírus pred dvoma týždňami. V nedeľu večer ho odviezli do londýnskej Nemocnice sv. Tomáša po tom, ako sa jeho stav nezlepšoval. V pondelok ho presunuli na jednotku intenzívnej starostlivosti s vysokou teplotou a silným kašľom.

Britský premiér dostal kyslíkovú podporu, ale nie je napojený na pľúcnu ventiláciu. Jeho dezignovaný zástupca, minister zahraničných vecí Dominic Raab vyhlásil, že 55-ročný líder bude už čoskoro opäť viesť krajinu v boji proti koronavírusu.

V čase, keď Johnson bojuje s koronavírusom v Nemocnici sv. Tomáša, vedci uviedli, že Spojené kráľovstvo vstupuje do “najsmrteľnejšej fázy” pandémie.

Británia dosiaľ potvrdila 55.242 prípadov nákazy a 6159 úmrtí.