Politika Top Zahraničné

Britský poslanec šokoval školákov: Vulgárny odkaz odvážnej študentke

SOMERSET – Týmto výrokom si veľmi nepomohol. Britský konzervatívny poslanec James Heappey si stretnutie so študentami zo súkromnej školy Millfield School v Somersete za klobúk nedá – jednej zo školáčiek totiž vulgárne vynadal.

Ako uvádza portál Independent, konzervatívec sa študentov opýtal na ich názor na škótsku nezávislosť. Na to jedna dievčina odpovedala, že by bola za odchod Škótska zo Spojeného kráľovstva. „Tak prečo sa neodj*beš späť do Škótska?” odkázal jej Heappey. Školáčka sa neskôr posťažovala svojmu otcovi, ktorý podporuje Škótsku národnú stranu.

Poslanec sa ospravedlnil

Heappey neskôr svoje konanie oľutoval. Ako sa vyjadril pre Sunday Mirror, žiačke poslal list a dodal, že iba žartoval. „Povedal som jednu vec, ktorú som myslel iba ako vtip, ale bolo to nevhodné a je mi to naozaj ľúto, ak som niekoho urazil,” uviedol politik.

Poslanca skritizoval aj Tessa Muntová, liberálna demokratka, ktorú vystriedal v poslaneckom kresle za Wells. Škola má podľa nej byť bezpečným miestom, čo v tomto prípade. „Som absolútne šokovaná, že poslanec použil šikanujúci, rasistický a urážlivy jazyk, aby “zrušil“ školáčku, ktorá sa zapojila do politickej debaty,” povedala.

Zdroj: ph, Foto: FB / James Heappey