Zahraničné

Británia zaznamenala rekordných 7143 nových prípadov nákazy koronavírusom

Ilustračné foto. Zdroj: GettyImages

LONDÝN – V Spojenom kráľovstve hlásili za posledných 24 hodín 7143 prípadov nákazy novým koronavírusom, čo je najvyšší denný nárast zaznamenaný v krajine od začiatku pandémie. V utorok o tom informovala britská stanica Sky News.

V ostrovnej krajine tiež zaznamenali 71 úmrtí na ochorenie COVID-19 spôsobované novým druhom koronavírusu, čo je najvyšší počet od 1. júla. Výrazný nárast v počte ochorení nastal po tom, čo počet pozitívnych testov cez víkend klesol. Utorkový údaj predstavuje veľký nárast oproti pondelkovým 4044 potvrdeným prípadom infekcie.

Britská vláda v pondelok oznámila, že stretávanie sa členov rôznych domácností na severovýchode Anglicka bude od stredy večera (30. septembra) zakázané vo vnútri aj v exteriéri, pretože v regióne nastal prudký nárast prípadov nákazy koronavírusom.

Stretávanie sa domácností vo vnútri alebo v záhrade bolo protizákonné aj doposiaľ, ale doteraz platilo iba odporúčanie, aby sa nestretávali na verejných miestach, ako sú reštaurácie a bary. Takisto vládli obavy, že univerzitní študenti budú nútení zostať cez vianočné obdobie na internátoch, ale minister školstva Gavin Williamson povedal, že sa budú môcť vrátiť k rodinám, avšak niektorí sa budú možno musieť najprv vopred izolovať.