Bratislava Regióny

Bratislavu čakajú rekonštrukcie. Vynoví sa električková trať v centre mesta i v Rači

Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

BRATISLAVA – V Bratislave sa budú tento rok rekonštruovať ďalšie úseky električkových tratí, a to v centre mesta a v mestskej časti Rača. Dopravný podnik Bratislava (DPB) v uplynulých dňoch podpísal dve zmluvy so spoločnosťou TSS Grade na obnovu trate na Americkom námestí i Radlinského ulici a v úseku Detvianska – Záhumenice. Pre TASR to potvrdila hovorkyňa DPB Adriana Volfová.

 

Dopravný podnik bude rekonštruovať električkovú trať na Americkom námestí a Radlinského ulici, a to v úseku od Špitálskej ulice po Blumentál. “Trať by mala byť opravená najneskôr do 30. novembra. Celková výsledná cena je 2 845 500 eur bez DPH,” spresnila hovorkyňa. Do konca novembra by mala byť hotová aj obnova električkovej trate v úseku Detvianska – Záhumenice. Celková cena za dielo je v tomto prípade 2 310 000 eur bez DPH.

“Spustenie rekonštrukcie električkovej trate v úseku Detvianska – Záhumenice je plánované na apríl a začiatok rekonštrukcie električkovej trate na Americkom námestí sa predpokladá v septembri,” poznamenala Volfová. Financovanie zabezpečí hlavné mesto. Rekonštrukciu bude realizovať na základe výsledkov verejných obstarávaní spoločnosť TSS Grade.