Bratislava Regióny

Bratislavskí cestujúci si zvykajú na nákup lístkov cez internet. Denný predaj cez appku IDS BK prekročil 11-tisíc

Zdroj: TASR - Martin Baumann

BRATISLAVA – Denný predaj lístkov cez mobilnú aplikáciu Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji (IDS BK) prekročil 11-tisíc. Informoval o tom hovorca Bratislavskej integrovanej dopravy (BID) Miroslav Staník v tlačovej správe. Rekordný denný počet predaných lístkov zaznamenala BID ako koordinátor IDS BK niekoľko dní po sebe.

“Mobilná aplikácia IDS BK predstavuje moderný spôsob cestovania v Integrovanom dopravnom systéme v Bratislavskom kraji. Nárast počtu jej užívateľov súvisí s cenovým zvýhodnením cestovných lístkov, ale aj s ponukou všetkých cestovných poriadkov dopravcov IDS BK či s vyhľadávačom spojení, ktorý kombinuje spoje a prestupy tak, aby sa cestujúci v čo najkratšom čase dostal do cieľa svojej cesty,“ uviedla generálna riaditeľka BID Zuzana Horčíková.

Bratislavská integrovaná doprava zastrešuje dopravné služby v bratislavskom regióne. Hlavnou výhodou cestovania v rámci integrovanej dopravy je možnosť zakúpením jedného lístka využívať viacero dopravcov za rovnakých prepravných a tarifných podmienok. Do systému integrovanej dopravy sú zapojení Dopravný podnik Bratislava, RegioJet, Slovak Lines a Železničná spoločnosť Slovensko, v Bratislavskom kraji sa tento systém uplatňuje zatiaľ v regiónoch Dunajská Lužná, Pezinok, Malacky a Senec. Od 1. augusta je do systému integrovanej dopravy v Bratislavskom kraji zapojená aj železničná stanica v Trnave.