Bratislava Domáce Regióny

VIDEO Vianočné trhy v Bratislave v plameňoch. Hlásia škody v státisícoch

Zdroj: FB Zomri

BRATISLAVA – Na Vianočných trhoch na Hlavnom námestí v Bratislave vypukol požiar. Námestie a budovy v bezprostrednej blízkosti sú evakuované. Informovala o tom hovorkyňa Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) Zuzana Farkasová.

 

Požiar vypukol po pol štvrtej popoludní. Vznikol po výbuchu propán-butánových fliaš a rozšíril sa na vedľajší murovaný objekt. Hlavné námestie a budovy v bezprostrednej blízkosti sú evakuované, hasiči vykonávajú hasebné práce a prieskum objektov.

Pri udalosti zasahuje 25 príslušníkov HaZZ so siedmimi kusmi hasičskej techniky. Farkasová informovala, že na miesto smerujú aj dobrovoľní hasiči z DHZO Ružinov. Doplnila, že podľa predbežných informácií sa pri požiari nikto nezranil.

Požiar si vyžiadal jedného zraneného. Informovalo o tom Prezídium Hasičského a záchranného zboru na svojom facebookovom profile. ,,Hasiči vykonali prieskum všetkých priľahlých budov, pričom neboli nájdené žiadne ďalšie zranené osoby,” uvádza Prezídium v statuse.

Zdroj: FB Polícia Slovenskej republiky

,,Stánok, v ktorom vypukol požiar na Hlavnom námestí, nebol súčasťou vianočných trhov hlavného mesta. S hlavným mestom nemali majitelia stánku podpísanú nájomnú zmluvu a ani hlavné mesto nepožiadali o zaujatie verejného priestranstva,” informovala hovorkyňa primátora Bratislavy Zuzana Onufer. Podľa nej však stánky, ktoré majú riadnu nájomnú zmluvu s hlavným mestom, majú v zmluve povinnosť dodržiavať požiarne a bezpečnostné predpisy.

Vianočné trhy budú dnes na základe požiadavky Hasičského a záchranného zboru z bezpečnostných dôvodov uzatvorené. Hlavné mesto bude o opätovnom otvorení trhov informovať.

 

Galéria
Na Vianočných trhoch na Hlavnom námestí v Bratislave vypukol požiar. Zdroj: Glob.sk / Dávid Duducz
Pri udalosti zasahovalo 25 príslušníkov HaZZ so siedmimi kusmi hasičskej techniky. Zdroj: Glob.sk / Dávid Duducz
Zdroj: Glob.sk / Dávid Duducz
Tip od čitateľa. Aj vy ste boli priamo v epicentre?
navigate_before
navigate_next