Kultúra

Bratislavské uličky opäť ožijú: Kapitulské dvory ponúkajú lákavý program

BRATISLAVA – Hlavné mesto opäť umožní návštevníkom nahliadnuť do našej histórie a kultúry, a to už túto sobotu. Občianske združenie Oživenie Kapitulskej o.z. už štvrtý rok organizuje kultúrno spoločenské podujatie v priestoroch Kapitulskej ulice, Mestských hradbách a Židovskej ulice s názvom Kapitulské dvory. 

V otvorených dvoroch Kapitulskej ulice v Bratislave sa návštevníci môžu tešiť na objavovanie a pripomenutie našej histórie spojenej s kultúrnymi zážitkami. “Bohatý kultúrny program ponúkne Dom Albrechtovcov a Baxova veža, kde okrem koncertu detí zo ZUŠ Ruppeldta vystúpi aj kúzelník Ivan, Divadlo FI ,DDS Bebčina, Adriena Bartošova a Presburger Klezmer Band”, uvádzajú organizátori. Výrobcovia budú v stánkoch prezentovať svoju umeleckú tvorbu, maltézski rytieri odprezentujú svoje aktivity pred objektom Farského úradu a o ďalší kultúrny program sa postará Slovenská Katolícka charita a Lux Communication.

Na svoje si prídu aj priaznivci bojových umení. Malá ukážka vojenského tábora bude postavená v priestore mestských hradieb, kde návštevníci uvidia zaujímavé ukážky historického šermu a bojových umení. Nový komunitný formát s názvom “Susedia z podhradia” uvádza BKIS, ktorý sa premietne na Židovskej ulici vo forme diskusie obyvateľov a podnikateľov z tejto štvrte. Židovská ulica ožije aj aktivitami ako pouličné strihanie od Hero Barber či čítaním na schodoch od “Tepláreň café”.

“O 15:00 začne hodina tanca na ulici tzv. Open class a o 15:45 bude nasledovať Open jam session a vystúpenie mladých hudobných skupín” uvádzajú ďalej organizátori. Okrem iného sa na ulici umiestni automat na umelecký portrét a “pivkári” budú môcť nahliadnuť do varenia domáceho piva. Vyznávači dobrého jedla sa môžu tešiť na “Dolnozemskú fazuľovicu” či stánok s najlepšími koláčikmi zo Židovskej z prevádzky “U Guľky”. Organizátori sa teda postarali na sobotu 12.5. o bohatý program, ktorého trvanie plánujú od 10:00 do 18:00 a na svoje si príde naozaj každý.

Viac informácií a kompletný harmonogram udalosti, ktorý sa bude konať v Bratislave, si môžete pozrieť na Facebookovej stránke.

Zdroj: Facebook/Jarné Kapitulské dvory