Bratislava Regióny

Bratislavské deti nemajú kde športovať, plávať či korčuľovať, tvrdí viceprimátor Káčer

Bratislavské deti nemajú kde športovať, plávať či korčuľovať, tvrdí viceprimátor Káčer. Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

BRATISLAVA – Bratislavské deti nemajú vytvorený žiaden priestor na šport, nemajú kam ísť plávať, či vyžiť sa na ľade. Tvrdí to námestník primátora hlavného mesta Juraj Káčer. Podľa neho je Bratislava jediným mestom v rámci krajín Višehradskej štvorky (V4), ktoré nemá vlastnú multifunkčnú halu.

 

Pri Devínskom kameňolome je podľa starostky bratislavskej mestskej časti Devín Ľubice Kolkovej ideálny priestor, ktorý by sa dal prerobiť. “Máme v katastri pozemok mesta, ktorý by bol ideálny na športové účely a mohol by slúžiť pre obyvateľov mestskej časti ale i celého mesta,” vysvetlila Kolková. Na stretnutí starostov mestských častí Bratislavy padlo aj viacero ďalších návrhov na zlepšenie života v hlavnom meste.

Problémom celej Bratislavy je aj hazard. Podľa názoru viacerých starostov mestských častí by táto téma nemala byť spolitizovaná. “Je iba na nás, ako sa k téme postavíme,” vysvetlila starostka Karlovej Vsi Dana Čahojová s tým, že podľa nej treba nájsť vhodnú formu spolupráce s aktivistami, ktorí sa téme hazardu dlhodobo venujú. Starostovia bratislavských mestských častí navrhli vytvorenie pracovnej skupiny, ktorá by mala začať komunikovať o podmienkach vytvorenia novej petície s hlavným mestom, občianskymi združeniami a aktivistami.

Podľa starostov Bratislavy sú problémom z pohľadu zimnej údržby hlavne “cesty nikoho”, požiadali preto magistrát o riešenie týchto komunikácií. Ten chce zabezpečiť zimnú údržbu týchto problémových, ale aj ostatných ciest systémom kontaktu na dispečing. Ďalším problémom sú podľa starostov psy. V Bratislave je nahlásených asi 70-tisíc údajov o psoch, reálne ich je podľa predpokladov ešte raz toľko. Starostovia by chceli mať jednotnú databázu evidencie psov. Diskutovali aj o možnosti označenia miest zákazov venčenia psov, a miest, kde sú umiestnené kontajnery na exkrementy.