Bratislava Regióny

Bratislava chce, aby boli testovaní klienti i personál v sociálnych zariadeniach

V sociálnych službách pre seniorov na území Bratislavy pracuje podľa Valla skúsený a preškolený personál s profesionálnymi ochrannými pomôckami. Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

BRATISLAVA – Mesto Bratislava vyvinie maximálne úsilie, aby zabezpečilo vo všetkých sociálnych zariadeniach pre seniorov na území hlavného mesta testovanie nových klientov aj cielené testovanie personálu v priamom kontakte so seniormi. Deklaruje to primátor Bratislavy Matúš Vallo s tým, že Bratislava si nemôže dovoliť podobnú situáciu, aká vznikla v Domove sociálnych služieb (DSS) a zariadení pre seniorov na Hrnčiarskej ulici v Pezinku, kde boli v uplynulých dňoch pozitívne testovaní viacerí klienti i pracovníci na ochorenie COVID-19.

 

V sociálnych službách pre seniorov na území Bratislavy pracuje podľa Valla skúsený a preškolený personál s profesionálnymi ochrannými pomôckami. “Je vedený k tomu, aby v maximálnej miere prispieval k ochrane zdravia starších obyvateľov Bratislavy umiestnených v zariadeniach dlhodobej starostlivosti. Ani napriek jeho snahám a všetkým doteraz zavedeným preventívnym opatreniam však v tom nebudeme úspešní bez testovania nových klientov zariadení a klientov, ktorí sa vracajú do zariadení po hospitalizácii,” povedal bratislavský primátor na sociálnej sieti. Za dôležité považuje aj pravidelné cielené testovanie zamestnancov zariadení pracujúcich v priamom kontakte so seniormi.