Bratislava Domáce Regióny Spoločnosť

Je rozhodnuté. Bratislava bude koncom augusta organizátorom olympijskej kvalifikáciu v ľadovom hokeji

Zimný štadión Ondreja Nepelu v Bratislave bude dejiskom kvalifikácie na zimnú olympiádu 2022. Zdroj: TASR - Dano Veselský

BRATISLAVA – (Redakcia, TASR) Hokejový sviatok roka bude v Bratislave. Zatiaľ aspoň po organizačnej stránke. Kvalifikácia na zimnú olympiádu v Pekingu 2022 bude v Bratislave.

 

Rozhodnutie hokejového zväzu síce ešte nie je definitívne, no všetko nasvedčuje tomu, že to bude už iba formalita. Potvrdzujú to slová prezidenta zväzu Miroslava Šatana, ako aj rozhodnutie bratislavského mestského zastupiteľstva. V hre boli aj Košice, ktoré však majú svoje vlastné problémy a ich organizačné komplikácie dostali hokejový zväz pod tlak, čím si sami skomplikovali situáciu. Ale pri všetkej úcte ku Košiciam tak dôležitý turnaj musí organizovať hlavné mesto, kde je najväčší štadión, najlepšia infraštruktúra. Navyše našim súperom bude aj Rakúsko, takže pre fanúšikov súpera je to dokonalá príležitosť zaplniť bratislavský zimný štadión, ale zároveň aj bratislavské hotely, reštaurácie či bary. Navyše aj z Poľska môže prísť na Slovensku množstvo fanúšikov, takže atmosféra v uliciach mesta, aj na štadióne môže byť dokonalá.

Tréner Craig Ramsay, na striedačke hokejovej reprezentácie Slovenska. Zdroj TASR / František Iván

Veľkou mierou k pozitívnemu rozhodnutiu organizovať kvalifikáciu v Bratislave prispelo aj bratislavské mestské zastupiteľstvo, ktoré pre podujatie schválilo 37-percentnú zľavu z ceny prenájmu Zimného štadióna Ondreja Nepelu v Bratislave. Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) po zľave zaplatí mestu za nájom 60.000 eur s DPH. “SZĽH ako organizátor musí vynaložiť nemalé finančné aj personálne náklady na organizáciu kvalifikácie s kompletnou prípravou aj realizáciou tohto významného podujatia,” podotkol Šatan. Bratislava podľa jeho slov bude mať opäť príležitosť významne sa odprezentovať v medzinárodnom kontexte.

Miroslav Šatan sa vyjadril aj k medializovaným informáciám o Košiciach. Podľa šéfa hokejového zväzu, ako možného dejiska olympijskej kvalifikácie, nastali prieťahy a zväz potrebuje čím skôr uzavrieť otázku dejiska turnaja. “Sľúbili nám hladký priebeh, teraz sú tam však prieťahy.  Olympijská kvalifikácia patrí z celosvetového hľadiska k najprestížnejším podujatiam v mužskom hokeji. Slovensko bude na základe postavenia v rebríčku IIHF usporiadateľskou krajinou jednej z troch kvalifikačných skupín, z ktorých si len ich víťaz vybojuje olympijskú miestenku,” priblížil Šatan s tým, že kvalifikácia sa bude konať od 27. do 30. augusta.