Domáce Politika

Boris Kollár mal vážnu autonehodu. Zranený skončil v nemocnici

Zdroj: Zoznam.sk / Ján Zemiar

BRATISLAVA – Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) mal vážnu dopravnú nehodu. Informoval o tom premiér Igor Matovič (OĽANO) na sobotňajšej tlačovej konferencii v Námestove. Priblížil, že pri nehode sa zranil Kollár s jeho ochrankárom a vodičom. Druhý najvyšší ústavný činiteľ bol prevezený do nemocnice, kde podstúpil vyšetrenia. Jeho stav známy nie je. 

 

“Predseda parlamentu, ako druhý najvyšší ústavný činiteľ, mal vážnu dopravnú nehodu v Bratislave. Bol zranený spolu so svojím ochrankárom a vodičom. Držíme týmto trom ľuďom palce, aby mali čo najmenšie dosahy na svoje zdravie,” povedal Matovič s tým, že podľa jeho informácií nemali byť z ich strany porušené dopravné predpisy.

Nehodu potvrdila aj hovorkyňa predsedu parlamentu Michaela Jurcová. “Predseda NR SR Boris Kollár bol účastníkom dopravnej nehody. Spolu so šoférom, príslušníkom Úradu na ochranu ústavných činiteľov, boli prevezení do nemocnice na ďalšie vyšetrenia. Predseda parlamentu je pri vedomí. Momentálne sa podrobuje lekárskemu vyšetreniu, rozsah zranení nie je zatiaľ známy,” uviedla s tým, že bližšie informácie nateraz poskytovať nebudú.

 

Zdroj: Zoznam.sk / Ján Zemiar

 

Ako uviedla hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby Alena Krčová, počet účastníkov dopravnej nehody stúpol na štyroch. “Jedného z nich transportovali do nemocnice s viacerými poraneniami celého tela, tzv. polytraumou. Počas prevozu bol pri vedomí a v stabilizovanom stave. Ďalší dvaja zranení, muž a žena, si poranili hlavu a hrudník a boli taktiež prevezeni do nemocnice,” uviedla pre Glob.sk Štvrtý účastník nehody transport do nemocničného zariadenia podľa jej slov odmietol.

Kollárov stav je stabilizovaný

Úrad pre ochranu ústavných činiteľov spadá pod ministerstvo vnútra. “Dopravnú nehodu vozidla s predsedom parlamentu Borisom Kollárom, ktorá sa stala po 17-tej hodine v Podunajských Biskupiciach v Bratislave vyšetruje dopravná polícia,” uviedol hovorca rezortu Petar Lazarov. Ako dodal, nehoda a jej okolnosti sú v štádiu vyšetrovania a nateraz nie je možné poskytnúť bližšie informácie.

Kollár bol po nehode prevezený do bratislavskej Nemocnice svätého Michala, ktorá spadá pod rezort vnútra, kde na urgentnom príjme absolvuje vstupných vyšetreniach. Má byť pri vedomí a jeho stav je stabilizovaný. Ochrankár šéfa parlamentu má byť zranený ľahko. “Vodič Úradu pre ochranu ústavných činiteľov taktiež absolvuje lekársku prehliadku,” uviedol Lazarov.

Galéria
Zdroj: Zoznam.sk / Ján Zemiar
Zdroj: Zoznam.sk / Ján Zemiar
Zábery z nehody, pri ktorej Kollár utrpel vážne zranenie. Zdroj: Zoznam.sk / Ján Zemiar
Zdroj: Zoznam.sk / Ján Zemiar
Zdroj: Zoznam.sk / Ján Zemiar
Zdroj: Zoznam.sk / Ján Zemiar
Zdroj: Zoznam.sk / Ján Zemiar
navigate_before
navigate_next