Domáce Top

Bohoslužbu za Antona Srholca povedie provinciál saleziánov

BRATISLAVA – Zádušnú bohoslužbu za kňaza Antona Srholca v Bratislave povedie podľa želania zosnulého v utorok 12. januára provinciál saleziánov na Slovensku Jozef Ižold. Tá bude v bratislavskom Kostole Nanebovzatia Panny Márie (Blumentál) o 9:30. Ako ďalej agentúru SITA informoval hovorca saleziánov Rastislav Hamráček, v kázni sa prihovorí i kňaz Ján Sucháň. Bohoslužbu a poslednú rozlúčku vo farskom kostole sv. Michala v Skalici v utorok o 13:30 bude viesť miestny dekan Roman Stachovič a v kázni sa prihovorí tiež provinciál saleziánov Jozef Ižold. Bohoslužbu z bratislavského kostola Blumentál prinesie v priamom prenose RTVS na Dvojke a rozhlasový prenos prinesie Rádio Lumen.

Telo kňaza bude v utorok v kostole Blumentál k ucteniu vystavené od 8:30. Po poslednej rozlúčke so zosnulým v jeho rodnej Skalici bude Anton Srholec pochovaný na skalickom cintoríne. V utorok bude možné v Blumentáli podpísať kondolenčnú knihu.

“Podľa želania zosnulého, ktoré zanechal príbuzným, tí, ktorí sa zúčastnia na poslednej rozlúčke, sú požiadaní, aby namiesto kvetinových darov konali skutky lásky, pamätali na zosnulého v modlitbe a podporili jeho diela (Resoty, Nenápadní hrdinovia, KPVS), ako si to sám prial,” dodal Hamráček.

Kňaz Anton Srholec zomrel vo štvrtok 7. januára vo veku 86 rokov v Bratislave. Zomrel po 68 rokoch rehoľného života, z ktorých 45 bol kňazom. Posledné mesiace prežíval vážne onkologické ochorenie, ktorému napokon podľahol. Anton Srholec sa aktívne zapájal do verejného života, venoval sa prednáškovej činnosti a tiež publicistike. V roku 1992 založil v Podunajských Biskupiciach resocializačné zariadenie pre bezdomovcov Resoty, ktoré poskytuje strechu nad hlavou desiatkam ľudí. Bol držiteľom mnohých domácich a zahraničných ocenení, v roku 2003 Antonovi Srholcovi prezident republiky udelil Rad Ľ. Štúra II. triedy.