Spoločnosť Zahraničné

Boeing uvažuje o redukcii alebo pozastavení výroby strojov 737 Max, uviedol denník

Na archívnej snímke technici kompletizujú nové lietadlo Boeing 737 Max 8 v závode americkej spoločnosti Boeing v Rentone v štáte Washington počas mediálneho dňa 27. marca 2019. Zdroj: TASR / AP

SEATTLE – Americký výrobca lietadiel Boeing pravdepodobne zredukuje produkciu uzemnených strojov 737 Max, alebo ich výrobu dočasne zastaví. Denník Wall Street Journal uviedol, že tieto kroky bude zvažovať vedenie firmy. Denník, ktorý citoval nemenovaných ľudí, napísal, že manažment firmy čoraz viac považuje redukciu výroby za prijateľnú možnosť.

 

Boeing odmietol túto informáciu pre agentúru Associated Press komentovať, ale zopakoval svoje predošlé vyhlásenie, že pokračuje v spolupráci s americkým Federálnym leteckým úradom (FFA) pri riešení problémov stroja Max, ktorý je uzemnený od marca po tragických nehodách v Indonézii a Etiópii.

Správa o možnej redukcii alebo pozastavení výroby strojov Max prišla len niekoľko dní po tom, ako vysokopostavený predstaviteľ FAA Philip Newman americkým zákonodarcom povedal, že Boeing presadzuje nerealisticky rýchly návrat strojov Max do prevádzky. Newman sa pre výbory Kongresu vyjadril, že šéfa FAA Stephena Dicksona “znepokojuje, že Boeing sa naďalej snaží o harmonogram návratu do prevádzky, ktorý nie je realistický”. Podľa Newmana Dickson dal jasne najavo, že FAA a Boeing musia venovať čas tomu, aby bol tento proces správny.