Domáce Top

Revolucionár zo Smeru sa pustil do Kotlebu: Sedlák, skinheadisko a čistý fašizmus

BRATISLAVA – Včerajšie rozhodnutie Mariána Kotlebu vyvolalo vášnivé reakcie. Čin predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja, ktorý prerušil utorkové predstavenie ochotníkov v Brezne, pretože sa mu zdalo vulgárne, odsúdil aj poslanec za Smer-SD a jeden z predstaviteľov radikálneho ľavicového krídla, Ľuboš Blaha.

Na sociálnej sieti Facebook sa do kontroverzného politika poriadne pustil. “Kotleba nechal prerušiť divadelné predstavenie v Brezne, pretože sa mu, prosím pekne, nepáčilo. Uprostred dejstva ho ako župan jednoducho zrušil. Ako najväčší sedlák,” strieľal Blaha už od začiatku ostrými.

Spomenul aj nacistického diktátora Adolfa Hitlera a nadnesene uvažoval, čo bude ďalej. “Začnú sa páliť Dostojevského knihy, lebo idiot je príliš expresívny výraz? Kotleba sa potajomky vkradne do Florencie a zlikviduje sochu Dávida, lebo je nahý? To vážne ide tento skinheadisko predstierať, že mu prekážujú vulgarizmy, expresívne výrazy, nebodaj oplzlosti?”

“A odrazu sa tuná Mariánko hrá na Angeliku, markízu anjelov, krehkú rozcítenú dušu dušulienku, ktorú úzkostne znepokojuje expresívnejšie výrazivo v umeleckej tvorbe…” vysmieva sa Blaha a nestačí sa čudovať. “To snáď ani pravda nie je. Ja neviem, či mám tým človekom pohŕdať ako s úplným pakom, alebo ho vnímať ako nacistickú hrozbu.” Podľa neho by však šéf BBSK mal za tento čin rozhodne pykať.

blaha_fejsbuk

Zdroj: glob.sk, Foto: FB / Lubos Blaha, SITA