Domov » Kategórie » Domáce » Blaha naložil Trumpovi: Hystericky blúzni, kvôli nemu máme vyzbrojovať NATO?!

Blaha naložil Trumpovi: Hystericky blúzni, kvôli nemu máme vyzbrojovať NATO?!

BRATISLAVA – Poslanec Smeru Ľuboš Blaha má v názore na Donalda Trumpa jasno. A to až tak, že pochválil Jean-Clauda Jucnkera, šéfa Európskej komisie, za to, že sa postavil Amerike. Trumpa navyše ľavicový politik počastoval tvrdými slovami.

Ako tvrdí Blaha, nestáva sa často, že by bol hrdý na predsedu Európskej komisie, tentoraz si však jeho uznanie zaslúžil.  Juncker totiž vyhlásil, že Európa sa nesmie podvoliť nátlaku Spojených štátov, ktoré požadujú od európskych členov NATO zvýšenie výdavkov na svoje vojenské sily.

Hysterické blúznenie Trumpa

„Trump tu už niekoľko týždňov hystericky blúzni o tom, ako majú Európania dávať viac peňazí do NATO. A Juncker mu odkazuje, že zbrojenie nie je jediný príspevok k bezpečnosti,“ píše Blaha. Starý kontinent podľa neho oveľa viac peňazí vráža do rozvojovej pomoci, ktorá je jediná schopná zabezpečiť udržateľný mier.

Poslanec tvrdí, že vojnoví štváči nepochopia, že sociálny zmier je viac ako zbrane. „Trump by sa mal namiesto zbrojenia v NATO zamyslieť, či by nebolo lepšie, ak by neprovokoval Irán, Čínu či najnovšie Rusko. Však ten štváč, preboha, zničil za jeden telefonát ešte aj vzťahy s Austráliou, najvernejším spojencom USA, čo by snáď nedokázal ani kúzelník David Copperfield,“ kritizuje nového amerického prezidenta.

Status Ľuboša Blahu

Blaha sa preto pýta, či to je dôvod na vyzbrojovanie NATO. „Kvôli Trumpovej agresivite? Nie, nie a nie. Európa musí k mieru prispievať sociálnou pomocou a nie tankami. Trump je už s tým NATO trápny ako delo,“ hovorí a dodáva, že peniaze sú potrebné na školy a nemocnice, nie na vojenské spolky.

Zdroj: ph, SITA, Foto: SITA, FB / Lubos Blaha

Autor: Redakcia
Tagy