Košice Regióny Trebišov

Bezbariérovosť v trebišovskom mestskom kultúrnom stredisku zabezpečí šikmá schodisková plošina

Zdroj: TASR / Erika Ďurčová

TREBIŠOV – Novú šikmú schodiskovú plošinu namontovalo mesto Trebišov v budove Mestského kultúrneho strediska (MsKS). Ľuďom s obmedzeným pohybom zariadenie umožní lepší a bezpečný prístup do divadelnej a estrádnej sály, mestského kina či zemplínskej knižnice. Na túto investíciu použila samospráva sumu 22.680 eur, informovala TASR hovorkyňa mesta Martina Mištaničová.

Po ukončení aktuálnych opatrení na zamedzenie potenciálneho šírenia pandémie nového koronavírusu sa tak imobilní a zdravotne znevýhodnení Trebišovčania podľa radnice budú môcť zúčastňovať na kultúrno-spoločenských udalostiach v MsKS bez obmedzení.

“Okrem schodiskovej plošiny mesto vybudovalo na jeseň minulého roka aj bezbariérový vstup do objektu MsKS. Občanom s pohybovými ťažkosťami a mamičkám s malými deťmi a kočíkmi je už teda pár mesiacov k dispozícii vonkajšia železobetónová rampa, ktorá im uľahčuje prístup do budovy,” uviedla ďalej Mištaničová. Na realizáciu tejto časti projektu bezbariérovosti použilo mesto zo svojho rozpočtu viac ako 15.000 eur.