Bratislava Regióny Top

Betlehemské svetlo prišlo dnes do Ružinova

BRATISLAVA/RUŽINOV – Betlehemské svetlo aj tento rok dorazilo do mestskej časti Bratislava-Ružinov. Skauti ho priniesli na miestny úrad, do Domova dôchodcov na Pažítkovej 2 a Ružinovského domova seniorov na Sklenárovej 14.

Dnes prevzal betlehemské svetlo od skautov z 34. Zboru Don Bosca starosta Ružinova Dušan Pekár. „Teší ma, že Betlehemské svetlo opäť zažiari aj v Ružinove. Verím, že Ružinovčania si ho aj tentokrát prídu odpáliť a vezmú si ho domov, kde bude šíriť posolstvo mieru a pokoja v ich srdciach,“ povedal starosta Ružinova Dušan Pekár. Skauti zanesú betlehemské svetlo aj do Domova dôchodcov na Pažítkovej 2 a Ružinovského domova seniorov na Sklenárovej 14.

Betlehemské svetlo si môžu prísť Ružinovčania odpáliť na miestny úrad na Mierovej 21. K dispozícii bude 21. decembra 2017 do 20:00 hod a  22. decembra 2017 od 7:30 hod. do 20:00 hod.

Betlehemské svetlo je plamienok zapaľovaný každoročne pred Vianocami v betlehemskej jaskyni, kde sa podľa tradície narodil Ježiš Kristus. Plameň betlehemského svetla roznášajú skauti do miest a obcí po celej Európe a tiež do niekoľkých amerických krajín. Tradícia sa ku nám rozšírila z Rakúska, slovenskí skauti roznášajú betlehemské svetlo od roku 1990, takmer okamžite po obnovení svojej činnosti.

FOTO: MČ Ružinov