Domáce Politika Top

Beňová kritizuje Sulíka: Stratený v sebe, je na ceste deštrukcie a vulgárnej kritiky!

BRATISLAVA – Šéf liberálov Richard Sulík si posledné dni zrejme nezapíše za klobúk. Po tom, čo si internet spomenul na jeho výroky o konci Angely Merkelovej zo začiatku roku 2016, je kritizovaný aj za svoj najnovší návrh k riešeniu neľahkej situácie Rómov. Poriadne sa doňho pustila aj europoslankyňa Monika Beňová.

„Úprimne, pán Sulík je stratený sám v sebe,” napísala v statuse na Facebooku po tom, čo si prečítala nový návrh predsedu SaS. Do Sulíka sa pustila najmä kvôli jeho pôsobeniu v europarlamente, kde po voľbách vstúpil do frakcie liberálov.

Zistil, že nie je liberálom

„Po pár týždňoch zistil, že liberál vlastne nie je, lebo väčšina hodnôt európskych liberálov je v celkom zásadnom protiklade s jeho vlastnými názormi. Ale to sa v princípe môže stať každému,” tvrdí Beňová.

D0dáva však, že by bolo fér, ak by z frakcie odišiel a vstúpil ku konzervatívcom a reformistom, „aby aspoň sám seba konečne Slovensku a voličom takto predstavil”, hoci verí, že niektorí členovia SaS sú úprimnými liberálmi.

Status Moniky Beňovej

Europoslankyňa uznáva, že jednotlivé prúdy sa v mnohom prelínajú a vzniká mainstream, ktorého protipólom sú tzv. alternatívy, niekedy pokrokové, väčšinou však podľa nej radikálne, prípadne postavené na očakávaní zmeny a vidíme to napríklad vo Francúzsku, Grécku či Nemecku.

„Lenže R. Sulík v tomto kontexte nie je novým politikom (Macron)a ani SaS novou alternatívnou stranou(Zlatý úsvit či Five star movement),” myslí si Beňová. Zároveň tvrdí, že europarlament dal šancu najsť sa v hodnotách mnohých politických prúdov a identifikovať sa s nimi, pričom predseda najsilnejšej opozičnej strany si vybral tiež – a to cestu deštrukcie a mnohokrát neobjektívnej a vulgárnej kritiky.

„Bola a je to jeho voľba. Len by sa k nej mal aj verejne prihlásiť. Lebo verejné vyhlásenia na adresu iných sú len takým pokrikovaním spoza rohu ulice a následným útekom pred realitou, ktorá ho zatiaľ vždy pokorila,” uzavrela Beňová.

Status Moniky Beňovej

Zdroj: ph, Foto: FB / Monika Flašíková-Beňová