Domáce Politika Top

Beňová chce stranovú politiku zmodernizovať aj v sociálnej sfére

BRATISLAVA – Stranu spoluzakladala a vidí ju ako modernú stranu, ktorú treba po 17 rokoch posunúť vpred. Povedala to dnes vo svojom vystúpení na programovej konferencii Smer-SD Monika Flašíková-Beňová. Nový program, ktorý dnes predstavil Marek Maďarič, je podľa Beňovej málo obšírny. Rozšírila by ho v oblasti sociálnej politiky.

Vyjadrila, že ju mrzí, že s programom sa oboznámila až dnes na konferencii. „Viem si predstaviť, že by sme ho rozšírili v oblasti sociálnej politiky. Aby sa nastavili lepšie podmienky pre zamestnávanie cez pracovné agentúry, aby boli chránení takto zamestnávaní ľudia. Máme chrániť práva zamestnancov,“ povedala.

„Mali by sme mať zakotvenú aj rovnosť príležitosti,“ dodala. Na margo toho poukázala aj na to, že vo vedení strany na konferencii sedeli iba muži. Beňová víta aj návrat k regionálnym štruktúram. Výjazdové rokovania aj v menej rozvinutých regiónoch sú podľa nej dobrou cestou, ako byť v kontakte aj s voličmi. Podľa nej je dôležité, aby sa viac prezentovali kvalitné návrhy strany.

Robert Fico, líder strany, na vystúpenie reagoval s tým, že v novembri plánuje navštíviť viaceré podniky, univerzity po celom Slovensku. „Musíme sa vrátiť naspäť k voličovi a prestať si myslieť, že osvojíme každého občana v tejto krajine,“ povedal. Dodal, že návrh programu je len začiatok. Do finálnej podoby môžu členovia strany prinášať svoje návrhy ako by mohli sociálni demokrati ponúknuť čo najlepší program svojim voličom.