Domáce Politika Top

Beblavý ironicky privítal v strane poslanca Smeru: Toto je dôvod

BRATISLAVA – Miroslav Beblavý a spol. dostali nečakanú posilu. Šéf strany Spolu – občianska demokracia na Facebooku ohlásil, že vo svojich radoch víta poslanca Smeru Jána Podmanického. Nie je to však tak, ako sa na prvý pohľad zdá.

Celý Beblavého status sa niesol v ironickom duchu, tvrdí, že Podmanický to urobil nečakanou cestou. „Z klubu strany SMER-SD nevystúpil. Rozhodol sa dokázať vernosť našim ideám aj za cenu osobných obetí. Predložil do parlamentu náš návrh, podľa ktorého budú pracovné ponuky musieť obsahovať ponúkanú mzdu,” uviedol.

Status Miroslava Beblavého

Mzdy v inzerátoch

Beblavý naráža na návrh, ktorý 10.11. predložila trojica smerákov a ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 311/2001 Z. z. Zákonník práce. „Okrem toho dokázal niečo takmer neslýchané – presvedčiť tak kovaných smerákov, ako je Martin Glváč a Ľubomír Petrák, aby návrh predložili spolu s ním. Ak poslanec Podmanický dokázal získať na našu stranu Martina Glváča, ktorý ešte v máji hlasoval PROTI návrhu, je tu skutočná šanca na úspech,” uviedol.

„V októbri schválil parlament návrh na zverejňovanie nadmerných odpočtov DPH. Teraz máme šancu presadiť mzdy v inzerátoch. Ešte pred svojim vznikom tak SPOLU presadí dva významné návrhy. Predstavte si, čo sa môže podariť, ak SMER vymeníme vo vláde,” uzavrel Beblavý..

Autor: ph, Foto: FB / Miroslav Beblavy, SITA / Jana Birošová, Marko Erd