Top Župné voľby

Baška dostáva pomoc, podporí ho aj Most-Híd či národniari

TRENČÍN – Deklaráciu o spolupráci a partnerstve politických strán vo voľbách do Trenčianskeho samosprávneho kraja podpísali v pondelok v Trenčíne predstavitelia Smeru-SD, Slovenskej národnej strany, Mosta – Híd a Strany zelených.

Dohodli sa na plnej podpore kandidátovi na predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja Jaroslavovi Baškovi (Smer-SD), na spoločnej kandidátke na poslancov, na spoločnom postupe vo volebnej kampani a na napĺňaní rozvojových zámerov kraja. Agentúru SITA o tom informoval Marek Briestenský, krajský tajomník Smeru-SD v Trenčíne.

Čo patrí medzi priority koalície?

Medzi priority koalície patrí oblasť stredného školstva, zdravotníctvo, sociálna pomoc, kultúra, šport, ale aj rozvoj infraštruktúry a verejnej osobnej dopravy. Štyridsaťdvaročný Jaroslav Baška svoju kandidatúru oznámil ešte koncom júna na Trenčianskom hrade.

V tomto volebnom období je predsedom Trenčianskeho samosprávneho kraja, pred štyrmi rokmi vo voľbách zvíťazil už v prvom kole. Zároveň je aj poslancom Národnej rady SR za Smer. V minulosti pôsobil ako starosta obce Dohňany, ale bol aj ministrom obrany.

Tohtoročné voľby do vyšších územných celkov budú 4. novembra, voľby budú prvýkrát len jednokolové.

Foto: SITA/Tomáš Somr