Bardejov Regióny

Bardejov pripravuje výstavbu dvoch nových cyklotrás

Ilustračná foto. Zdroj: TASR / Radovan Stoklasa

BARDEJOV – V Bardejove pribudnú dve nové cyklotrasy. Výstavbu jednej bude radnica financovať z dotácie Prešovského samosprávneho kraja (PSK), na druhý projekt získali podporu od Ministerstva dopravy a výstavby SR. TASR o tom informoval hovorca mesta Bardejov Štefan Hij.

 

“Jedna cyklotrasa by mala viesť po oboch stranách existujúcej komunikácie od mosta Pod Vinbargom okolo základnej školy smerom ku kruhovej križovatke na sídlisku Vinbarg, a odtiaľ jednou vetvou na Vinbarg a druhou vetvou k nákupnému centru. V rámci projektu bude vybudovaný nový chodník, oplotenie, verejné osvetlenie, budú vysadené stromy a kry a pribudnú aj nové stojiská pre bicykle. V areáli školy vznikne päť prístreškov, každý s kapacitou 22 bicyklov. Hodnota diela je vyčíslená na vyše 663.000 eur, spolufinancovanie samosprávy predstavuje päť percent,” uviedol Hij.

Druhou cyklotrasou je projekt dobudovania cyklistickej infraštruktúry na uliciach Pod lipkou a Mičkova. “Projekt bude financovaný z vlastných zdrojov a dotácie PSK. Celkové náklady sú vyčíslené na vyše 180 000 eur,” povedal Hij.

Oba schválené projekty sú podľa jeho slov súčasťou dlhodobej vízie budovania cyklodopravy v meste.

“V úvahách sa ráta aj s vybudovaním cykloprepojenia smerom od odbočky na Mníchovský potok na obslužnú komunikáciu juhozápadného obchvatu mesta,” doplnil Hij.