Banská Bystrica Regióny

Banskobystrickí policajti budú mať nové obvodné oddelenie. Rekonštrukcia na vyšplhá na takmer dva milióny eur

Zdroj: Glob.sk/Peter Korček

BANSKÁ BYSTRICA – Ministerstvo vnútra SR pripravilo rekonštrukciu budovy na Okružnej ulici v Banskej Bystrici, kde sídli Obvodné oddelenie Policajného zboru Banská Bystrica – západ. Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici Mária Faltániová, toto oddelenie je od konca novembra dočasne presťahované do bývalej budovy Dopravného podniku mesta Banská Bystrica v mestskej časti Kremnička.

 

Podľa zmluvy uverejnenej na stránke centrálneho registra zmlúv je celková suma rekonštrukcie a modernizácie objektu 1 871 556,01 eura vrátane dane z pridanej hodnoty. Lehota na realizáciu prác je 10 mesiacov od odovzdania staveniska. Zhotoviteľom diela je združenie BB OO PZ – SMS-PSIN so sídlom v Banskej Bystrici, ktoré bolo vybraté na základe ponuky predloženej v procese verejného obstarávania. Ako pre agentúru SITA uviedol za vedúceho účastníka dodávateľa podpredseda predstavenstva spoločnosti SMS, a. s. Martin Krchnák, stavenisko im zatiaľ nebolo odovzdané.

Predmetom stavebných prác je podľa zmluvy realizovanie opatrení na zlepšenie tepelno-technických vlastností budovy pre zníženie jej energetickej náročnosti. Dodávateľ bude realizovať búracie práce, elektroinštaláciu, výmenu existujúcich panelov fasády budovy, zateplenie obvodového plášťa, zateplenie strechy, ústredné vykurovanie, výmenu ešte nevymenených otvorových konštrukcií, hydraulické vyváženie vykurovacej sústavy budovy a výmenu svetelných zdrojov. Súčasťou je aj vybudovanie hygienického zariadenia pre občanov s obmedzenou schopnosťou pohybu a orientácie.