Domáce Politika

Babiš aj Zeman gratulujú Matovičovi k úspechu. Dúfajú, že krajiny budú mať nadštandardné vzťahy

Zdroj: TASR / AP

BRATISLAVA – Budúcemu pravdepodobnému premiérovi a lídrovi hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igorovi Matovičovi k víťazstvu v sobotňajších parlamentných voľbách pogratuloval český prezident Miloš Zeman aj premiér Andrej Babiš.

 

“Pán prezident gratuluje víťazovi volieb na Slovensku a želá skoré zostavenie akcieschopnej vlády. Pán prezident verí, že sa budú naďalej rozvíjať nadštandardné vzťahy medzi Českou republikou a Slovenskou republikou a tiež úzka spolupráca v rámci Visegrádskej štvorky (V4). Oceňuje, že napriek predpokladom vo voľbách neuspeli extrémisti,” napísal na Twitteri Jiří Ovčáček, hovorca českého prezidenta Miloša Zemana.

Na tejto sociálnej sieti budúcemu pravdepodobnému premiérovi zablahoželal premiér Andrej Babiš. “Gratulujem Igorovi Matovičovi a hnutiu OĽaNO k víťazstvu v slovenských parlamentných voľbách. Skvelá kampaň, vďaka ktorej si dokázal získať obrovskú dôveru ľudí. So Slovenskom máme vynikajúce vzťahy a ja sa veľmi teším na spoluprácu bilaterálnu, vo V4 i v EÚ,” podotkol.