Regióny Svidník

Amfiteáter vo Svidníku čaká rekonštrukcia

ilustračná foto Zdroj: TASR / Miroslava Siváková

SVIDNÍK – Amfiteáter vo Svidníku chce mesto v najbližších dňoch zrekonštruovať. Podľa slov primátorky Marcely Ivančovej nemôžu čakať na miliónovú výzvu, keďže si nutne vyžaduje rekonštrukciu.

 

“Rozhodli sme sa opraviť aspoň základné veci. Pomáhajú nám s tým ľudia z projektov, ktorí vykonali základné, upratovacie a demolačné práce. Vyčleníme finančnú čiastku, ktorá bude potrebná na stavebné úpravy,” uviedla pre TASR Ivančová.

Interiér budovy amfiteátra nie je podľa nej v zlom stave. “Potrebujeme opraviť sociálne zariadenia. Myslím si, že to do prvého festivalu, ktorý bude koncom mája, zvládneme,” pokračovala Ivančová s tým, že chcú vylepšiť i verejné toalety.

“Zatiaľ sme urobili to, čo sme mohli urobiť vo vlastnej réžii. V rámci projektu Milujem svoj kraj – Milujem svoje mesto, ktorý rozbiehame s Prešovským samosprávnym krajom, jedna z lokalít, v ktorých budeme pracovať, je lokalita amfiteátra. Plánujeme odburiniť celú plochu, kde sú sedačky a keď sa nám podarí, tak aj natrieť plot za pomoci dobrovoľníkov,” dodala Ivančová.