Domáce Koronavírus Spoločnosť Top

AKTUÁLNE Zomrela u nás prvá pacientka pozitívne testovaná na koronavírus

Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

BRATISLAVA – Pacientka vo veku 84 rokov, ktorá bola v uplynulých dňoch pozitívne testovaná na koronavírus, zomrela. Na tlačovej besede po zasadnutí vlády to povedal predseda vlády Peter Pellegrini (Smer-SD). Zdôraznil však, že žena mala viacero ochorení vrátane arterosklerózy, prekonaného infarktu a srdcového zlyhávania. Príčinu smrti tak určí až pitva. „Nerád by som bol, aby sa začalo šíriť, že máme prvú obeť,“ povedal premiér.

 

Podľa Pellegriniho naďalej platí, že SR registruje 105 pozitívne testovaných osôb. Z tohto počtu je 35 hospitalizovaných. Ani jeden stav si nevyžaduje umelú pľúcnu ventiláciu. Niekoľko osôb potrebuje intenzívnu starostlivosť. Premiér dodal, že v poobedňajších hodinách sa ešte môže situácia zmeniť, keďže by mali byť známe výsledky ďalších testov.

Pellegrini rovnako poukázal na to, že podľa informácií od mobilných operátorov sa pohyb ľudí sa znížil zhruba o tretinu, v niektorých prípadoch až o polovicu. Zvyčajne sa pohybujú len v okolí svojho bydliska. V prípade, kk by sa tento trend zmenil a mobilita obyvateľstva by stúpla, je podľa Pellegriniho pripravené vyhlásenie núdzového stavu na celú krajinu. O tom však bude zrejme rozhodovať až nová vláda Igora Matoviča, ktorú vymenuje prezidentka už tento týždeň.

Správu budeme aktualizovať