Domáce Koronavírus Šport Top

AKTUÁLNE Vlhová má smolu. Koronavírus zrušil po cyklistike aj finále Svetového pohára zjazdárok

Slovenská slalomárka Petra Vlhová oslavuje víťazstvo v slalome Svetového pohára v slovinskej Kranjskej Gore. ZDROJ: TASR - Martin Baumann

BRATISLAVA – Bizarný a nevydarený je záver sezóny zjazdárov. Po tom, čo boli pre počasie zrušené podujatia v Rusku a v Nemecku, nebude Vlhová a spol. bojovať o body ani vo finále Svetového pohára v Cortine d´Ampezzo v termíne od 16. do 22. marca.

Dôvod je prozaický a klasický za posledné týždne. Koronavírus. Znamená to jediné, že Petra Vlhová na 99% nezíska veľký krištáľový glóbus. Verdikt oznámila Medzinárodná lyžiarska federácia FIS za zavretými dverami po súhlasnom stanovisku všetkých členských krajín. “Musíme tento verdikt akceptovať. Je to pre nás veľké sklamanie. Každý člen rady sa rozhodol na základe obmedzení, ktoré vydali príslušné vlády v súvislosti s koronavírusom,” uviedol prezident talianskej federácie Flavio Roda. Rada FIS konzultovala situáciu s FISI, ako i s úradmi v regióne Benátsko, kde leží Cortina. Práve Benátsko je región v Taliansku, ktorý patrí medzi najviac postihnuté nákazou nového koronavírusu. Petra Vlhová bola v hre o glóbusy za celkové poradie, hodnotenie slalomu, obrovského slalomu aj paralelných súťaží.

Slovenská slalomárka Petra Vlhová oslavuje víťazstvo v slalome Svetového pohára v slovinskej Kranjskej Gore. Zdroj: TASR / Martin Baumann

Po zrušení pretekov v Cortine budú mať ženy na programe už iba podujatie vo švédskom Are (12. – 14. marca), kde sa pôjde záverečný paralelný slalom ročníka i obe technické disciplíny. Čo to znamená? V celkovom poradí je prvá Talianka Federica Brignoneová s náskokom 153 bodov pred obhajkyňou veľkého glóbusu Mikaelou Shiffrinovou z USA, ktorá prerušila sezónu po úmrtí otca. Vlhová na tretej priečke zaostáva za líderkou o 189 bodov, je však na čele hodnotenia slalomu aj paralelných súťaží. V klasifikácii obrovského slalomu jej patrí druhá pozícia s odstupom 74 bodov na Brignoneovú. Mužov čakajú do konca sezóny SP už iba zjazd a super-G v Kvitfjelli (7.-8. marca) a obrovský slalom a slalom v Kranjskej Gore (14.-15. marca).