Domáce Poprad Prešov Regióny Spoločnosť Top

V Poprade našli dobodaného prokurátora

Zdroj: TASR / Oliver Ondráš

POPRAD (Petra Hollá/TASR) – V Poprade mali policajti nájsť dobodaného muža. Má ísť o prokurátora, konkrétne o námestníka okresnej prokuratúry v Poprade. Podľa televízie Markíza, ktorá informácie priniesla, sa majú na mieste nachádzať desiatky policajtov, a od skorého rána tam boli prítomné aj sanitky. Vyšetrovateľ už začal aj tretné stíhanie. 

 

Podľa Denníka N má ísť o popradského prokurátora Jána Škovránka, ktorého mali napadnúť dnes ráno a dobodať ho. Rovnako informovali, že je nažive a zranený. Prvotná informácia bola, že bol zavraždený. Informáciu o tom, že žije, potvrdili aj policajti. Na miesto mieri policajný vyšetrovací tím. „Vyšetrovateľ vykonáva na mieste všetky potrebné procesné úkony,“ vyjadrila sa k prípadu prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová.

Polícia má pracovať aj s verziou, že si bodné zranenia prokurátor spôsobil sám. “Prokurátora Okresnej prokuratúry v Poprade dnes našli doma s bodným poranením brušnej dutiny. V súčasnosti ho hospitalizovali, je mimo ohrozenia života. Orgány činné v trestnom konaní zatiaľ pracujú s pravdepodobnou verziou, ktorá cudzie zavinenie nepotvrdzuje. Žiadne ďalšie informácie v súčasnosti vzhľadom na neverejné štádium prípravného konania nebudeme poskytovať,” napísala pre Glob.sk hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová.

„Výzvu na tiesňovú linku 155 sme prijali o 8:17 s tým, že pomoc potrebuje zranený muž. Záchranári ho ošetrili a s bodným poranením brucha previezli pri vedomí do nemocnice,“ napísala pre Glob.sk hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby Alena Krčová. Hovorkyňa popradskej nemocnica Sylvia Galajda potvrdila, že je hospitalizovaný práve na jednom z ich oddelení. “Bližšie informácie k jeho zdravotnému stavu zatiaľ nevieme poskytnúť,” uviedla Galajda s tým, že pacienta prijali na centrálnom príjme, odkiaľ ho previezli na ďalšie pracovisko nemocnice.

Polícia však krátko pred pol druhou prekvapila, keď na sociálnej sieti zverejnila oznámenie o začatí tretného stíhania. “Krajský vyšetrovateľ v prípade začal trestné stíhanie vo veci ublíženia na zdraví a vykonáva všetky potrebné procesné úkony,” píše polícia v stratuse. Viac informácií vraj poskytnú hneď ako to bude možné. Ako dodali, išlo o 34-ročného muža.

Byt, v ktorom našli dobodaného prokurátora. Zdroj: TASR / Oliver Ondráš