Nitra Regióny Šaľa Top

Pri Šali sa vykoľajil nákladný vlak. Úplné sprejazdnenie tak skoro nečakajte

Zdroj: railtrains.sk / Bocco

ŠAĽA (TASR/SITA) – Železničná doprava v úseku medzi Šaľou a Tvrdošovcami je prerušená. Dôvodom je vykoľajenie nákladného vlaku v stanici Trnovec nad Váhom. Vlak sa vykoľajil krátko po 6.30 h. Nehoda spôsobila meškanie vlakov, ktoré Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) odhaduje zhruba na 50 minút.

 

Doprava v úseku Šaľa – Tvrdošovce je nahradená autobusovou dopravou. Podľa ZSSK nebudú do odvolania v Nových Zámkoch a Štúrove zastavovať vlaky kategórie EC, pričom prosia cestujúcich, aby použili inú formu dopravy. Dodali, že EC bude zastavovať v stanici Rajka. Viaceré vlaky museli z dôvodu vykoľajenia vlaku odrieknuť,

Výluky a nehoda sa dotkli aj cestujúcich z Hlavnej železničnej stanice v Bratislave. Informačné tabule, ktoré sú vyvesené vo vestibule budovy s príchodmi, nástupišťami hlásili meškanie pri niektorých vlakov aj vyše 2 hodiny. Išlo najmä o ranné vlaky do Banskej Bystrice, Budapešti a Štúrova. Nehoda sa dotkla aj vlaku, ktorý smeruje do Prahy a východziu stanicu má v Budapešti o 5:40 ráno. Okrem toho má desiatky minút meškanie aj vlak, ktorý krátko po desiatej mal odísť z Hlavnej stanice do Banskej Bystrice, Šale, či do nemeckého Hamburgu.

Viaceré vlaky meškali aj dve hodiny. Zdroj: Glob.sk

Sprejazdnenie je v nedohľadne

Na stanici sa zbehajú ľudia s batožinami, ktorí čakajú na svoj vlak, v budove je cítiť nervozita, ktorá by sa dala “krájať”. Podľa portálu tvnoviny.sk budú železničiari pracovať na odstránení vagónov z koľajiska minimálne do stredy. “Vlaky sme odklonili na iné trasy, treba počítať s meškaním. Do večera sa budú zamestnanci snažiť prevrátené vozne dostať na koľaje. Cestujúcich budem prevážať náhradnou autobusovou dopravou,” uviedol hovorca spoločnosti Tomáš Kováč.

Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) ako správca infraštruktúry potvrdili, že namiesto osobných vlakov premáva na úseku medzi Šaľou a Tvrdošovcami náhradná autobusová doprava. Medzinárodné spoje sú z Budapešti do Bratislavy a späť presmerované cez Rusovce a Rajku. “Príčina nehody sa vyšetruje. Sprejazdnenie jednej traťovej koľaje ŽSR predpokladajú v priebehu zajtrajšieho dňa (v stredu). Sprejazdnenie druhej traťovej koľaje v súčasnosti zatiaľ nie je možné určiť vzhľadom na jej značné poškodenie,” uviedol pre agentúru SITA hovorca ŽSR Michal Lukáč. Ako dodal, nákladný vlak neprevážal nebezpečný materiál.

Prípad rieši aj polícia

Podľa slov Policajného zboru sa na mieste vykoľajili 3 nákladné vozne, pričom sa nehodou poškodili aj samotné koľaje, po ktorých vlak išiel. “Prípad realizuje OKP okresnej polície v Šali ako podozrenie z prečinu všeobecného ohrozenia,” vysvetlili.

Situáciu si všimli aj zahraničné médiá, ktoré upozorňujú na to, že medzištátne vlaky prechádzajúce z Maďarska cez Slovensko, presmerovali na iné trasy. Vlaky namiesto cez maďarskú stanicu Szob a cez Štúrovo premávajú do Bratislavy cez Hegyeshalom a Rajku. Na maďarskom úseku nebudú uvedené presmerované spoje prechádzať cez stanice Vác, Nagymaros-Visegrád a Szob. Podľa informácií spoločnosti Mávinform môžu cestujúci do týchto staníc bezplatne cestovať osobnými vlakmi z budapeštianskej Západnej stanice (Nyugati Pályaudvar). Podľa agentúry MTI sa treba pripraviť na niekoľkohodinové meškania daných vlakov.

Galéria
V utorok ráno sa pri Šali vykoľajil vlak. Zdroj: railtrains.sk / Bocco
Želežničná spoločnosť Slovensko musela odrieknuť viaceré vlakové spoje. Zdroj: railtrains.sk / Bocco
Podľa medializovaných informácií budú na odstraňovaní poruchy robiť minimálne do stredy. Zdroj: railtrains.sk / Bocco
Na bratislavskej Hlavnej stanici sa zbiehajú ľudia. Zdroj: Glob.sk
Na bratislavskej Hlavnej stanici sa zbiehajú ľudia. Zdroj: Glob.sk
Na bratislavskej Hlavnej stanici sa zbiehajú ľudia. Zdroj: Glob.sk
Meškanie vlakov predstavuje rádovo desiatky minút. Zdroj: Glob.sk
Meškanie vlakov predstavuje rádovo desiatky minút. Zdroj: Glob.sk
Na bratislavskej Hlavnej stanici sa zbiehajú ľudia. Zdroj: Glob.sk
Na bratislavskej Hlavnej stanici sa zbiehajú ľudia. Zdroj: Glob.sk
Meškanie vlakov predstavuje rádovo desiatky minút. Zdroj: Glob.sk
Dôsledky vykoľajenia nákladného vlaku. Zdroj: ŽSR
navigate_before
navigate_next

Správu aktualizujeme