Domáce Kauzy Politika Spoločnosť Top

AKTUÁLNE Premiér Peter Pellegrini mal autonehodu. Pred vládnu limuzínu skočil jeleň

Peter Pellegrini vyviazol bez zranenia. - SITA/Peter Maďar

BRATISLAVA – Premiér Peter Pellegrini mal dnes autonehodu. S informáciou pred malou chvíľou prišla Televízia JOJ. Cestou na výjazdové rokovanie vlády v Kežmarku skočil autu do cesty jeleň. 

Nehoda sa stala úseku cesty medzi Popradom a Veľkou Lomnicou. Počas nehody sa ľahko zranil vodič vládnej limuzíny, ošetrili ho však na mieste. Celá posádka auta je v poriadku a prevoz do nemocnice nebol nutný. V aute okrem vodiča sedel Peter Pellegrini so svojou ochrankou.

Zranené zviera zostalo ležať na krajnici a postarali sa oň poľovníci. Úsek nepatrí medzi nehodové, zrážka tak mnohých prekvapila.

Peter Pellegrini to pre TASR potvrdil.

„Zaregistroval som veľkú ranu, ktorá smerovala na predný čelný stĺpik vozidla. Vyrazili airbagy, praskli okná. Vodič zareagoval veľmi dobre, vozidlo zbrzdil. Nezišli sme z cesty. S nikým sme sa nezrazili. Následne som prestúpil do druhého sprievodného vozidla.“

Na výjazdové rokovanie vlády v Kežmarku prišiel načas. Po jeho skončení navštívi zdravotnícke zariadenie.

„Neviem, či som si neublížil v oblasti krčnej chrbtice, ale nemyslím si, že to bude niečo vážne, skôr preventívna prehliadka. Bolo to veľmi nepríjemné, stalo sa to v priebehu sekundy,“ povedal.  Na záver na odľahčenie dodal, “vždy je možno lepšie sa zraziť s jeleňom, ako s koňom,” s tým, že mu je ľúto toho zvieraťa. Niekoľko dní však bude nosiť golier.  „Vyšetrenie nepreukázalo nič vážne, môže ísť len o ľahké podvrtnutie chrbtice. Vyfasoval som golier, ktorý si mám založiť, keď cestujem v aute a prípadne ďalších niekoľko dní, kým sa mi to ustáli. Iné zranenia CT neodhalilo,“ povedal.