Domáce Kauzy Top

AKTUÁLNE Podnikateľ Ladislav Bašternák má na krku ďalšie obvinenie

Ladislav Bašternák. Zdroj: TASR/Martin Bauman

BRATISLAVA – Na podnikateľa Ladislava Bašternáka, ktorý si momentálne odpykáva trest odňatia slobody v zariadení v Dubnici nad Váhom, bolo vznesené ďalšie obvinenie. Dôvodom je krátenie dane a poistného. 

 

Ako informovala polícia na svojom profile na sociálnej sieti, dňa 11. apríla 2019 bolo “vznesené obvinenie proti Ladislavovi B. za zločin skrátenia dane a poistného.” Ako ďalej uvádzajú, “obvinený v mene spoločnosti podal na Daňovom úrade Bratislava daňové priznanie k DPH za zdaňovacie obdobie február 2013, v ktorom zatajil uskutočnený zdaniteľný obchod spočívajúci v prevode nehnuteľnosti – bytov nachádzajúcich sa v bytovom komplexe Five Star Residence, kde skrátila DPH vo výške 200 000 eur.”

Bašternák kúpil sedem bytov v novostavbe Five Stars Residence za 12 miliónov eur. Kriminálny úrad Finančnej správy však zistil, že Bašternák v skutočnosti zaplatil za byty iba 1,5 milióna eur.

V prípade čelí obvineniu aj Marian Kočner.

Momentálne za mrežami

Ladislava Bašternák je momentálne vo väznici v Dubnici nad Váhom. Tam skončil po tom, ako ho 14. marca súd poslal na päť rokov za mreže v kauze neodvedenia dane a poistného. Umiestnený bol v ústave s minimálnym stupňom stráženia.

Zároveň podnikateľov majetok prepadol v prospech štátu. Väčšinu z neho mal však stíhnúť prepísať na manželku. Ostal mu iba byt v bytovom komplexe Bonaparte, v ktorom býva expremiér a šéf strany Smer-SD Robert Fico.