Bratislava Domáce Koronavírus Regióny Spoločnosť Top

Počty nakazených ochorením COVID-19 sa stále zvyšujú. Pribudlo 72 pozitívnych prípadov

Zdroj: TASR / AP

BRATISLAVA – Ministerstvo zdravotníctva SR pred malou chvíľou zverejnilo nové počty prípadov ochorenia COVID-19. Za predchádzajúci deň bolo otestovaných 3323 osôb, z toho 72 malo pozitívny výsledok. Slovensko však má aj 229 uzdravených pacientov.

 

,,Na Slovensku tak máme celkovo 1161 pozitívne testovaných ľudí na ochorenie COVID-19. Celkový počet testov s negatívnym výsledkom je 43 115,” uvádza rezort zdravotníctva. Doposiaľ si zdravotný stav v prípade 212 pacientov vyžadoval hospitalizáciu v nemocniciach. Výsledky testov ukázali, že u 81 ľudí bol potvrdený koronavírus a u 131 pacientov sa ešte len čaká na výsledky. Na jednotke intenzívnej starostlivosti (JIS) sa aktuálne nachádza 8 pacientov, z ktorých dvaja sú pripojení na umelú pľúcnu ventiláciu.

Umelú pľúcnu ventiláciu potrebuje 8 pacientov. Zdroj: TASR / Dano Veselský

Nová obeť

,,Žiaľ, pribudlo ďalšie úmrtie pacienta s pozitívnym testom na COVID-19. V Univerzitnej nemocnici Bratislava zomrela ďalšia žena z DSS Pezinok. Na Slovensku tak zomrelo doteraz 12 ľudí s potvrdeným ochorením COVID-19,” doplnila hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Zuzana Eliášová.

Novou obeťou je žena z Domova sociálnych služieb v Pezinku. Zdroj: TASR / Michal Svítok